Harcerze uczcili pamięć Powstańców

Harcerze uczcili pamięć Powstańców

Chociaż Sanok leży dość daleko od Warszawy, to wśród walczących w Powstaniu Warszawskim nie brakło ludzi związanych z naszym miastem. Na sanockim cmentarzu (Cmentarz Centralny) spoczywają uczestnicy Powstania Warszawskiego – Adam Kulczycki, Mieczysław Przystasz, Jan Sawczak Knihinicki, Stefan Grzyb, Wanda Komska z domu Kaczkiewicz. Zdzisława Trznadel. Edward Solon i Romuald Bobrzak.

1 sierpnia na sanockim cmentarzu harcerze z phm. Marią Kurkarewicz i pwd. Małgosią Leszczyńską na czele zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów na mogiłach ośmiorga uczestników Powstania Warszawskiego. Odczytano także Ich biogramy i zaprezentowano fotografie 5 powstańców. Wcześniej harcerze z 5 DH im. Janka Bytnara „Rudego” rozwiesili plakaty i rozdawali ulotki nawołujące sanoczan do zatrzymania się o godzinie „W” i oddania hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego. Do harcerzy dołączyli krewni powstańców, reprezentacja środowiska narodowego i Towarzystwa Gimnastycznego Sokół oraz kilka indywidualnych osób.

17 osobowa reprezentacja Hufca Ziemi Sanockiej (dwa patrole – „Sanok” i „Berdo”) uczestniczyła w dniach 29 lipca – 2 sierpnia w Zlocie „Dziś Jest Pojutrze” zorganizowanym z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj