Z orlikiem w tle - wycieczka piesza

Z orlikiem w tle – wycieczka piesza

„Z orlikiem w tle” 18 sierpnia 2019

W programie:
– przejazd autokarem na trasie: Sanok – Miejsce Piastowe – Dukla – Krempna,
– zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Magurskiego Parku Narodowego,
– spacer do cmentarza z I woj. św., na widokowym wzgórzu „Łokieć”.
– przejazd do nieistniejącej wsi Żydowskie (zwiedzanie cerkwiska i cmentarza) oraz przejście piesze ścieżką przyrodniczą „Kiczera” (na zakończenie ognisko a dla chętnych konkurs z nagrodami).
– trasa ŁATWA (dla rodzin z dziećmi), czas przejścia – ok. 3 godz., pkt do GOT – 4.

Wpisowe:
25 zł (dzieci i Członkowie PTTK)
30 zł (przyszli Członkowie PTTK)

Świadczenia:
– bezpłatna usługa przewodnicka Kol. Mariola i Paweł Tys.
– transport, ognisko i ubezpieczenie NNW.

Każdy z uczestników powinien posiadać:
– dobry stan zdrowia i kondycję fizyczną (wycieczka górska),
– odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój (nakrycie głowy chroniące przed słońcem, peleryna od deszczu) i obuwie turystyczne,
– pieniążki na bilet wstępu do muzeum oraz ścieżkę MPN (N – 11 zł, U – 7 zł, na Kartę Dużej Rodziny – 1 zł, dzieci w wieku do lat 7 – wstęp bezpłatny),
– wyżywienie (kiełbaski), duży zapas picia oraz dokument tożsamości.

Uwaga!!! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku
lub pod nr tel. 13 463 21 71 do piątku 16 sierpnia 2019 r. (tj. do godz. 14.00).

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 7.45 . Wyjazd do Krempnej o 8.00. Powrót do Sanoka ok. godz. 18.00.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

Zaproszenie przewodników:
Przewodnicy Mariola i Paweł Tys: zapraszamy do udziału w kolejnej edycji wycieczki z cyklu ,,W niedzielę za miastem z przewodnikiem PTTK”. Tym razem zabierzemy Państwa na wyprawę ,,Z orlikiem w tle”. Będziemy mieli okazję zobaczyć nową ekspozycję Muzeum Magurskiego Parku Narodowego im. Jana Szafrańskiego w Krempnej oraz obejrzeć 30 – minutowy spektakl przyrodniczy obrazujący historię kształtowania się obecnego stanu przyrody tego terenu. Na położonym nieopodal wzgórzu zwanym ,,Łokieć” odnajdziemy ślady niezwykle dramatycznej bitwy z okresu I wojny światowej – cmentarz wojenny zaprojektowany przez Dusana Jurkovica. Opuszczając Krempną udamy się na wędrówkę prowadzącą ścieżką przyrodniczą o nazwie ,,Kiczera”. Oprócz ciszy, spokoju i pięknego widoku zaoferuje nam ona bogactwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe, a jej łagodnie nachylone stoki bardzo przyjaźnie zachęcą piechurów w każdym wieku do jej poznania. Naszą wycieczkę zakończymy wspólnym ogniskiem na śródleśnej polanie, a dla chętnych osób odbędą się konkursy z nagrodami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj