Odbierali basen, teraz milczą

Odbierali basen, teraz milczą

W związku z sytuacją w Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku oraz ogromnym zainteresowaniem naszych czytelników, idąc za ich sugestią, postanowiliśmy poprosić o komentarz byłych włodarzy miasta. To oni nadzorowali odbiór najkosztowniejszej w minionej kadencji inwestycji.

Przygotowaliśmy pytania i zadzwoniliśmy do Tadeusza Pióry i Edwarda Olejki, by umówić się na wywiad. Chcieliśmy zapytać Edwarda Olejkę o współpracę z krośnieńską firmą KDI, nadzorującą odbiór, o to, czy inżynier kontraktu sygnalizował jakiekolwiek zagrożenia, które mogłyby wpłynąć na eksploatację obiektu oraz – najważniejsze pytanie – dlaczego w projekcie nie uwzględniono zaworów zwrotnych, skoro obecnie ich zainstalowanie zapobiegło kolejnemu podtopieniu.

Tadeusza Piórę chcieliśmy poprosić o komentarz do faktu zgłoszenia do prokuratury tego, co stało się w Centrum Rehabilitacji i Sportu, przez burmistrza Tomasza Matuszewskiego oraz o to, czy termin otwarcia basenu był uzależniony od kalendarza wyborczego, dowiedzieliśmy się bowiem, że szczelność instalacji deszczowej i sanitarnej oraz jej przyłącz sprawdzano zaledwie kilkanaście dni przed uroczystym oddaniem obiektu do użytku.

Musimy rozczarować czytelników „Tygodnika Sanockiego”. Tadeusz Pióro odłożył słuchawkę, gdy tylko padła propozycja rozmowy. Większą cierpliwością wykazał się Edward Olejko, który stwierdził, że nie uczestniczy już w samorządowym i publicznym życiu miasta.

Nasi czytelnicy będą niepocieszeni.

ew

33 KOMENTARZE

 1. Edzio i Tadzio w jednym biurze urzędowali
  czego się dotknęli to jednak spaprali
  Trawiła ich przedwyborcza gorączka
  więc się śpieszyli jak zające po łączkach
  Oddali za szybko basenowe niecki
  więc teraz w Lesku trzeba moczyć plecki

 2. A może by tak zapytać byłego dyrektora mosiru pana matuszewskiego, pana biskupa, obecnego burmistrza bo to jest teraz na jego głowie ? Pióro i olejki maja już inne sprawy na głowie w matyszewski zajmuje się powoływaniem jakiejś zupełnie bez sensownej fundacji do prania kasy …

 3. Niestety ale czas rozliczeń Poprzedniego burmistrza w Sanoku nastał. Poprzedni burmistrz to pomyłka. Co zrobił dla miasta Proszę Państwa to tak naprawdę nic jedynie co było słychać to oszczerstwa na Pana Blecharczyka tylko nasuwa mi się jedno pytanie jakim cudem człowiek który rujnuje miasto jest burmistrzem przez 12 lat a człowiek który wielce miasto naprawiał jedna kadencje i jeszcze narobił bałaganu i tyle po nim nawet nie potrafi honorowo się zachować i wyjaśnić. Żal patrzeć co się dzieje w tym mieści basenów nie ma , hokej upadł , do dworca trzeba dopłacać i gdzie w tym mieście sens i logika . Współczuje obecnemu Burmistrzowi bo musi sprzątać ten cały bałagan po poprzedniej władzy. Drodzy mieszkańcy naszego pięknego miasta trzeba wspierać obecna władze i wszystko oby wróciło na właściwe tory nie patrząc na poglądy polityczne to jest nasze miasto o które my najbardziej musimy dbać .

  Ps. nie jest to wypowiedz polityczna nie jestem za PiS ,PO , Nowoczesna itp.

 4. Popros sobie o komentarz sama siebie i nie pisz pierdoletow. Moze KDI moze Karpat-bud moze p. Maneckiego i p. M. Ś?? Moze troche merytorycznie a nie byle jak a moze my poprosimy obecnego burmistrza i naczelnika inwestycji??

 5. Mam pytanie.
  1. Kto był dyrektorem MOSiRu za kadencji T. Pióro?
  2. Kto był odpowiedzialny za projekt i realizację basenów?
  3. Czy w czasie wyborów jeden z kandydatów nie przypisywał sobie że to dzięki niemu taki projekt, budowa itp.
  4 Czy w mieście powstała komisja wewnętrzna która orzekła że to nie jest wina obecnie rządzących? 🙂
  Tyle w temacie. Z góry dziękuję za odpowiedź na te pytania.

 6. 1.W momencie odbiór inwestycji w tym kanalizacji deszczowej i sanitarnej we wrześniu, dyrektorem był wiadomo kto :). Obecnie Radny .
  2.Za projekt budowlany i jego zatwierdzenie odpowiedzialne było KDI zgodnie z umową.
  3.W czasie wyborów, wystarczy przeczytać esanok i tygodnik sanocki i wiemy kto sobie przypisywał inwestycje.
  4. Miasto powołało komisję, która jeszcze nie wydała Raportu. Burmistrz zgłosił sprawę do prokuratury.
  No i tyle w temacie

 7. Widzę, że trolle z esanoka starają się pisać z zachowaniem poprawności i udawanej przyzwoitości. Brawo Redakcja Tygodnika! To się nazywa misja edukacyjna. Macie jednak wpływ na obyczaje w naszym mieście!

 8. Po ponad czterech latach od zwycięstwa w Sanoku „dobrej zmiany’ mamy skłócone miasto, oplute wszystkie autorytety w tym próbę robienia przestępcy z wieloletniego Burmistrza, upadek większości stowarzyszeń, upadek hokeja, nieprzemyślane kosztowne gafy inwestycyjne z którymi tylko problem, padający szpital powiatowy i służbę zdrowia, rozedrgane szkolnictwo, „reanimowany” politycznie drugi Autosan (który w ubiegłym roku zrobił 33 mln zł strat), rozwalone drogi w niezgranych terminowo remontach, zniszczony i nieczynny nowy basen, mega kryminał w budowie który ściągnie do Sanoka przestępców i td. …… Sanoczanie wybierajcie dalej populistyczne bezmyślne oszołomstwo bez horyzontów, co wam wszystko obieca i nic nie umie porządnie zrobić !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj