Zabieszczaduj razem z nami, czyli XI Festiwal Natchnieni Bieszczadem 2019

Festiwal Natchnieni Bieszczadem to cykliczna impreza w przepięknej miejscowości Cisna, w samym sercu Bieszczad. W tym roku to już XI edycja wydarzenia, które ma na celu promocję utalentowanych mieszkańców regionu, a gościom odwiedzającym nasze góry, możliwość poznania piękna przyrody i spędzenie urlopu, choć częściowo z kulturą i tradycją Bieszczadów.

Kulminacją festiwalu będzie koncert główny Legendy Bieszczad – KSU i muzycy z Matragony! Ponadto na scenie głównej wystąpią znakomite Zespoły i Artyści, w tym: Lirepi, Grupa na Swoim, Łemkowyna, Żmije, Oreada, Piece od Cake, Janusz Strąkowski, Piotr Rogalik Rogala, Piotr Łagodzic, Zespół „Jak”, Leszek Kopeć, Agata Rymarowicz z Zespołem, Grzane Wino. Odbędą się również wyjątkowe koncerty bieszczadzkich bardów, takich jak: Adam Łysy Glinczewski, Maciej Jóźwik, Marek Dubeltowicz, Andrzej Czyż, Ryszard Denisiuk Bury, Paweł Sikora. Publiczność będzie miała także możliwość wysłuchania laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej: Marcel i Wiktor Kotuła, Krzysztof Karasiński.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Podkarpackie, które wspiera w organizacji festiwalu. W programie przewidziany jest również Ogólnopolski Konkurs piosenki poetyckiej „Natchnieni Bieszczadem”, Ogólnopolski konkurs poetycki „Dźwiękosłowa”. Cisna to prawdziwa mekka artystyczna, dlatego na miejscu będą wystawy oraz warsztaty rzemiosła, degustacje wyrobów regionalnych, warsztaty teatralne, jarmark twórczy, targi sztuki i rękodzieła artystycznego, produkty lokalne czy targi książki.Dla dzieci przewidziane jest wiele atrakcji, konkursów i zabaw, takie jak dmuchany zamek czy trampoliny. W programie znalazły się również warsztaty przyrodnicze, pisanie ikon, rzeźby z gliny, kosmetyka naturalna. Po koncertach odbędą się śpiewanki, czyli wspólne bieszczadowanie.

W tym roku festiwal trwa trzy dni. 23-24 sierpnia to koncerty w centrum Cisnej, zaś w niedzielę 25 sierpnia odbędzie się Piknik rodzinny „Natchnieni Bieszczadem i Pożegnanie Lata 2019”. Festiwal ma charakter charytatywny na rzecz Kamila, który w wyniku wypadku uszkodził kręgosłup. W sobotę, 24 sierpnia na Wyspie „Energetyk” odbędzie się III Cross PGE EO – bieg charytatywny, którego twarzą jest Biegaczka górska Izabela Zatorska. Festiwal zakończy również bieg Crossowy, tym razem dla darczyńców i wszystkich chętnych. Około godz. 15:00 rozpoczną się koncerty. Na miejscu będzie można skorzystać z wielu atrakcji, również dla dzieci, m.in. piłka plażowa, nowoczesny plac zabaw, rowerki wodne, jachty – żeglowanie.

W tym roku łączymy dwie pasje: GÓRY-WODA. Więcej informacji na stronie internetowej Stowarzyszenia Natchnieni Bieszczadem oraz wydarzeniu Facebook festiwalu: https://www.fb.com/events/642545292891139/

Gorąco polecamy spędzenie weekendu w samym sercu Bieszczad!

mn