Wernisaż Marcina Pecki w sanockim BWA

Wernisaż Marcina Pecki w sanockim BWA

 

Biuro Wystaw Artystycznych w Sanoku, serdecznie zaprasza na wystawę artysty Marcina Pecki. 

„Autor czerpie inspiracje z otaczającego go świata. Pretekstem do namalowania obrazu może być wszystko: pejzaż, wspomniane zwierzęta, napotkani ludzie – rozmowy z nimi, stany emocjonalne, tacka po zjedzonym torcie, kawałek topiącego się loda na chodniku, sierść zgubiona przez jego kota…. Chaos? Raczej wielość bodźców – może czasem meczących, zbyt obciążających – przekształca w swoistą rodzaju wizje na płótnie. Jak mówi sam autor „przełożenie czegoś złego na coś dobrego”.
Surrealistyczny świat z obrazów Marcina Pecki daje dużą przestrzeń interpretacyjną każdemu odbiorcy. Żywe, ostre kolory, odważnie stawiane plamy, miękkie, organiczne formy zestawione ze stanowczą prostą geometryczną linią jak i dynamika kontekstualna – wszystko to angażuje wyobraźnię i wciąga widza w iluzyjny świat autora(…).” /Paulina Dębosz/
Marcin Pecka (ur. w Bieczu, 1985r.). Przygodę ze sztuką rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. W 2012 r. obronił licencjat ze specjalizacją grafiki warsztatowej w pracowni prof. Marka Olszyńskiego, a następnie w 2015 r. uzyskał tytuł magistra z wyróżnieniem w pracowni rysunku prof. Stanisława Góreckiego i prof. Marleny Makiel-Hędrzak na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pasją artysty są również podróże. Od 2007 r. zwiedził łącznie 28 krajów na różnych kontynentach, zostawiając swoje obrazy m.in. w Australii, na Filipinach, w Malezji, Norwegii, Niemczech, Danii, Kanadzie oraz w Meksyku. Mieszka i pracuje w Rzeszowie.

wernisaż: 06.09.2019, godzina 18:00

wystawa trwa do 04.10.2019

Pecka zaproszenie 726x1024 - Wernisaż Marcina Pecki w sanockim BWA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj