IV Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” - filmy promocyjne miast i gmin

IV Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” – filmy promocyjne miast i gmin

Fundacja CSR Res Severa ma przyjemność zaprosić do wzięcia udziału w konkursie krótkich form filmowych. Tematy poruszane podczas IV Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych dotyczą 17 celów zrównoważonego rozwoju, a zatem dotyczą wszystkich sfer aktywności człowieka. Ta edycja jest na tyle wyjątkowa, że w wydarzeniu poza organizacjami porządkowymi oraz firmami, udział mogą wziąć także jednostki samorządu terytorialnego. Oznacza to, że powiaty, gminy, miasta i wsie posiadający film m.in związany z organizacjami pozarządowymi na rzecz środowiska, mogą przystąpić do konkursu. 

Jedyny w Polsce festiwal poświęcony filmom promocyjnym i reklamowym z zakresu Agendy 2030, Corporate Social Responsibility (CSR) i zrównoważonego rozwoju − IV Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” odbędzie się 27 i 28 września 2019 roku w Poznaniu (Collegium Da Vinci). Tytuł Festiwalu bezpośrednio nawiązuje do Agendy ONZ i zawartych w niej 17 Globalnych Celów (Sustainable Development Goals – SDGs). Festiwal ma charakter konkursu na najbardziej wartościowe filmy reklamowe i promocyjne przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych i samorządów mówiących o społecznej odpowiedzialności w ich strukturach. Ze względu na społeczną wagę tematu udział w festiwalu jest bezpłatny zarówno dla twórców, podmioty uczestniczące w konkursie, jak i widzów. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 6 września, natomiast 13 września ogłoszona zostanie lista zakwalifikowanych filmów.

27 września odbędą się zamknięte szkolenia dla samorządowców i wyłonione zostaną najlepsze filmy przygotowane przez jednostki samorządu terytorialnego, natomiast 28 września organizatorzy zapraszają na galę finałową konkursu, gdzie poznany najlepsze filmy przygotowane przez przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe.

Partnerem Organizacyjnym Festiwalu w ramach realizowanego projektu pn. „Tworzenie Sprawiedliwych Miast: Włączenie Agendy 2030 do polityki lokalnej (w czasach dużych ruchów migracyjnych i uchodźstwa)” są Województwo Wielkopolskie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Więcej informacji: www.17celow.pl

mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj