SWAP PARTY – uczniowie I LO zapraszają na wymianę ciuchów

Tomasz i Kamila to uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku. 29 września z ich inicjatywy na sanockim Placu Harcerskim zostanie zorganizowany w ekologiczny event, który ma na celu ukazanie, jak ważna jest dla nas ekologia.

Zapytałam ich skąd się wziął pomysł na zorganizowanie takiej imprezy właśnie u nas. Sam pomysł na ekologiczny event przyszedł mu do głowy, gdy przebywał na wymianie międzynarodowej z obywatelami Ukrainy, w Zakopanem. Tam zainspirowała go prowadząca, która zajmowała się wolontariatem. Tomasz również zajmuje się wolontariatem w Sanoku, organizował już koncert charytatywny w Pani K., gdzie zbierano pieniądze dla chorego Adriana. Po rozmowach z wyżej wspomnianą prowadzącą Panią Agnieszką Tomasz zdecydował się na zorganizowanie w Sanoku SWAP PARTY.

Co to takiego?

SWAP PARTY to impreza, która polega na wymianie ciuchów, ale też akcesoriów, butów, torebek, zabawek dziecięcych, ludzie przynoszą  rzeczy, które dla nich są nieprzydatne i się tym wymieniają. Nie można się oszukiwać. Każdy z nas ma w szafach wiele niepotrzebnych ubrań lub takich które założyło się raz, albo w ogóle nie włożyło, a one wiszą jeszcze z metką i pomimo, że nie podoba nam się to szkoda wyrzucać. Dzięki SWAP PARTY można pozbyć się takich rzeczy, w zamian wybrać coś bardziej odpowiedniego dla siebie.

Piknik ekologiczny

Tomasz i Kamila rozpoczęli projekt od SWAP PARTY, ale są zdeterminowani i całe wydarzenie będzie nosiło miano pikniku ekologicznego. Przedsięwzięcie to, jak sami mówią, wynika z potrzeby zrobienia czegoś więcej dla ekologii, bo chociaż to temat modny, to ludzie wciąż zapominają, jak jest ważna i że powinna być naszą codziennością, a nie trendem.  Dlatego organizatorzy mają w planach zorganizowanie ekologicznych zabaw dla dzieci, chcą by catering został serwowany jedynie na papierowych talerzach przy użyciu drewnianych sztućców, a za własne przyniesione naczynia uczestnicy dostaną zniżkę na jedzenie.

Więcej szczegółów wkrótce, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy już dzisiaj.

 

esw