Dary do wózka św. Brata Alberta

Dary do wózka św. Brata Alberta

Figura przy cmentarnej bramie nikogo już nie starszy. Przejeżdżający czy też przechodzący obok zdążyli się do niej przyzwyczaić. Napis „Bądź dobry jak chleb” w kontekście pobliskiego cmentarza staje się częstym tematem do przemyśleń.

Od wielu lat organizowane są tu zbiórki płodów dla kuchni Brata Alberta. Chociaż prawdziwych gospodarzy wiejskich ubywa z każdym rokiem liczymy, że wózek nie będzie pusty. Do pierwszej soboty października można będzie tu złożyć dary w naturze – płody jesieni: ziemniaki i warzywa, zapakowane w worek lub siatkę. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli – również przejeżdżających drogą do Sanoka – do włączenia się w jesienną akcję niesienia pomocy w duchu św. Brata Alberta. Można się zatrzymać bezpiecznie w jego bezpośredniej bliskości.

Niegdyś nasz Patron – wielki artysta i patriota – z trudem poruszający się o kuli i drewnianej protezie podobny wózek ciągnął po krakowskich ulicach i głośno wołał do mieszczan: Dobrzy ludzie, pomóżcie ubogim! Czy dzisiaj jest jeszcze w stanie ktoś usłyszeć jego głos!

(pr)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj