Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe otrzymało dotację

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe otrzymało dotację

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku otrzymało dotację z Ministerstwa Zdrowia na zakup ambulansów na potrzeby zespołów ratownictwa medycznego. Aż cztery nowe karetki zasilą tabor BPR.

22 września Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku otrzymało informację z Ministerstwa Zdrowia o pozytywnym rozpatrzeniu wniosków ,, o udzielenie w 2019 r. dotacji na zakup ambulansów na potrzeby zespołów ratownictwa medycznego’’. Władze powiatu sanockiego już od dawna prowadziły rozmowy z ministerstwem zdrowia na temat pilnej potrzeby zakupy karetek dla BPR. Stanisław Chęć, starosta sanocki poruszył tą kwestię również na spotkaniu w ministerstwie zdrowia, podczas którego Józefa Szczurek- Żelazko, wiceminister zdrowia przekazała obiecujące informacje na ten temat.

Ministerstwo przekazało wiadomość o planowanym sfinansowaniu ambulansów dla Bieszczadzkiego Pogotowia, które złożyło wnioski na dotację. Zostały one rozpatrzone pozytywnie. Subwencja przeznaczona jest na zakup czterech ambulansów do wysokości 400 tys. zł na jedną karetkę.

W tej kwocie mieści się cena ambulansu medycznego typu C z noszami i defibrylatorem. Dzięki uzyskanej dotacji poprawi się jakość wykonywanych świadczeń w zakresie ratownictwa medycznego. Zakup nowego sprzętu to gwarancja szybszego dotarcia do chorego, co daje większe szanse na jego przeżycie.

Nowe ambulanse to również korzyść dla ratowników medycznych. Zapewnią im one większy komfort pracy co z pewnością wpłynie na wzrost bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców czterech powiatów: sanockiego, bieszczadzkiego, leskiego i brzozowskiego, na terenie których od 1 kwietnia funkcjonuje Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku jako samodzielny publiczny podmiot leczniczy. BPR już uruchomiło procedurę przetargową na łączną kwotę 1 mln. 600 tys. zł.

dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj