Hollywood za moim domem - konkurs

Hollywood za moim domem – konkurs

Podkarpacka Komisja Filmowa działająca przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie ogłasza konkurs skierowany do uczniów szkół średnich na terenie województwa podkarpackiego pn. Hollywood za moim domem.

Naszym celem jest zachęcenie młodzieży do kreatywnego myślenia i spojrzenia na swoją najbliższą okolicę filmowym okiem. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie i sfotografowanie ciekawych miejsc, które w przyszłości mogą służyć jako przestrzeń do realizacji scen filmowych. Interesują nas wszystkie lokacje, które w nieoczywisty sposób się wyróżniają, są powszechnie nieznane, intrygujące, a ich estetyka i klimat są atrakcyjne dla kamery: mogą to być ruiny budynków, mroczne korytarze, imponujące plenery, itp. Najlepsze propozycje z całego województwa zostaną nagrodzone, a prace o wysokim potencjale filmowym będą włączone do bazy lokacji Podkarpackiej Komisji Filmowej.

Wychodząc naprzeciw młodzieży, konkurs odbywa się drogą elektroniczną i wykorzystuje technologie popularne wśród tej grupy.

Informacje o konkursie wraz z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie: http://www.podkarpackiefilm.pl/pl/edukacja/hollywood-za-moim-domem

Konkurs trwa do 30 listopada br.

Patronat honorowy nad konkursem Hollywood za moim domem objął Podkarpacki Kurator Oświaty.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2740572079300984/

O Podkarpackiej Komisji Filmowej

Podkarpacka Komisja Filmowa została powołana przez Sejmik Województwa Podkarpackiego w 2016 roku, działa w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą wykorzystać filmowy potencjał regionu.

Jej głównym obszarem działalności jest kompleksowe wspieranie produkcji audiowizualnych – filmów fabularnych, dokumentalnych, reklamowych, a także programów telewizyjnych. Komisja wspomaga proces produkcyjny na wszystkich jego etapach – od poszukiwania najlepszych lokacji, pomoc przy uzyskiwaniu wszelkich wymaganych zezwoleń, pomoc w dotarciu do specjalistów z branży audiowizualnej na terenie regionu oraz do usług okołoprodukcyjnych. Komisja prowadzi stale aktualizowaną bazę miejsc zdjęciowych oraz lokalnych specjalistów i usługodawców.

Ponadto komisja realizuje projekty edukacyjne, których celem jest rozwój kompetencji młodych twórców i ułatwienie im startu na drodze do tworzenia pierwszych filmów.

W 2016 roku komisja uruchomiła program wsparcia finansowego filmów dokumentujących miejsca, ludzi i wydarzenia związane z regionem pn. Podkarpacka Kronika Filmowa.

Podkarpacka Komisja Filmowa jest również operatorem Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego, z którego producent może pozyskać środki na film fabularny, dokumentalny lub animowany. Środki, funkcjonujące na zasadach wkładów koprodukcyjnych, przyznawane są od 2017 roku w ramach konkursu. Otrzymały je m.in. filmy: „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, „Eter” Krzysztofa Zanussiego, „Ułaskawienie” Jana Jakuba Kolskiego, „Boże Ciało” Jana Komasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj