Pierwsze zajęcia Akademii Małego Żaka

Pierwsze zajęcia Akademii Małego ŻakaW miniony weekend młodzi studenci zainaugurowali pierwsze zajęcia w Akademii Małego Żaka działającej przy Uczelni Państwowej w Sanoku.

Pierwsze ćwiczenia odbyły się w Instytucie Medycznym na kierunku ratownictwo medyczne.

Pod okiem kierownika Zakładu Ratownictwa Medycznego – Krzysztofa Sośnickiego, wykładowcy na tym kierunku i ratownika GOPR Bieszczady – Hubert Marek oraz niezastąpionych studentów kierunku młodzi żacy zgłębiali tajniki wiedzy związane udzielaniem pierwszej pomocy medycznej, a więc jak skutecznie wezwać pomoc, jakie obowiązują numery telefonów alarmowych, jak zrobić masaż serca i sztuczne oddychanie. Wykładowcy starali się także przekazać dzieciom wiedzę, jak skutecznie przezwyciężyć lęk w sytuacjach zagrożenia życia, tak aby wypracować w młodych ludziach postawy i umiejętności, które z pewnością przydadzą się im w codziennym życiu.

W miniony weekend młodzi studenci zainaugurowali pierwsze zajęcia w Akademii Małego Żaka działającej przy Uczelni Państwowej w Sanoku.Dzieci mogły także za pomocą przenośnego aparatu EKG zbadać swoje serduszko, a także poziom saturacji.

Poza częścią teoretyczną dzieci mogły w praktyce spróbować swoich sił na przygotowanych fantomach. Trzeba przyznać, że wszyscy poradzili sobie doskonale i z pewnością mogliby swoimi umiejętnościami zawstydzić niejedną dorosłą osobę.

Zaangażowanie, błysk w oczach oraz wielkie chęci w wykonywanych czynnościach pozwalają mieć nadzieję, że dzięki takim zajęciom coraz więcej ludzi skutecznie będzie potrafiło poradzić sobie w sytuacjach związanych z ratowaniem ludzkiego życia.

mn