Trwa wymiana międzynarodowa nauczycieli i uczniów w ramach programu Erasmus + w SP nr 6

 

Trwa wymiana międzynarodowa nauczycieli i uczniów w ramach programu Erasmus + w SP nr 6 (2)Poznaję świat – poznaję siebie to projekt realizowany przez SP nr 6 w Sanoku wraz ze szkołami Ecole Marcel Ayme w Milizac we Francji, Colegio Salesianos „San Juan Bosco” w Puertollano w Hiszpanii, Istituto Comprensivo „Giuseppe Grassa” w Mazara del Vallo i Istituto Comprensivo „Salvo D’Acquisto” w Gaggio Montano we Włoszech. Przedstawiciele szkół spotkali się 6 listopada br. w Sali Herbowej Urzędu Miasta z burmistrzem Tomaszem Matuszewskim.

Trwa wymiana międzynarodowa nauczycieli i uczniów w ramach programu Erasmus + w SP nr 6Podczas współpracy szkół w ramach programu Erasmus+ uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy mają okazję wymienić się doświadczeniami w zakresie zarządzania placówkami oświatowymi, metodami nauczania, realizacją zajęć dydaktycznych. Najwięcej korzyści, co podkreślał burmistrz, wymiana ma przynieść uczniom uczestniczącym w projekcie: Poprzez wymianę naszej młodzieży z uczniami szkół miast europejskich kształcimy wśród mieszkańców otwartość na inne kultury, poszukiwanie wspólnych wartości w historii, sztuce, szacunek dla kultury państw szkół partnerskich. Uczniowie nawiązują trwałe relacje z rówieśnikami z innych państw. Sam realizowałem podobny projekt we Francji i wiem, jak ważne są tego typu doświadczenia.

Polscy, hiszpańscy, włoscy i francuscy nauczyciele mają okazję do zaprezentowania własnych metod nauczania, ale co ważniejsze podczas warsztatów wspólnie wypracowują aktywizujące metody nauczania. Celem takiego projektu jest uskutecznienie najbardziej optymalnych rozwiązań służących rozwojowi młodych ludzi. Chodzi o zaszczepienie w uczniach potrzeby do nabywania i doskonalenia różnych kompetencji.

Podczas wizyty w Sanoku, oprócz udziału i tworzenia zajęć edukacyjnych, sporo czasu zaplanowano na poznanie historii regionu, kultury, sztuki i zwiedzanie Sanoka oraz okolic. Uczestnicy projektu odwiedzą główne ośrodki kultury, sportu i rekreacji, wezmą udział w wydarzeniach kulturalnych oraz wycieczkach krajoznawczych.

mUM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj