Harcerze w woj. podkarpackim przystąpili do kampanii „Dumni z Polski”

Harcerze w woj. podkarpackim przystąpili do kampanii „Dumni z Polski”

 

– Narodowe Święto Niepodległości to doskonała okazja, by przypominać młodemu pokoleniu, jak wiele jest powodów do dumy z własnej ojczyzny. Organizacje harcerskie mają do spełnienia wielką misję w obszarze edukacji patriotycznej. Bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć ich działalność – mówi Krzysztof Tenerowicz, prezes Centrum Grabskiego, pomysłodawca akcji skierowanej do kilkudziesięciu organizacji harcerskich w całej Polsce. Trafiły do nich bezpłatne materiały o tematyce patriotycznej i biało-czerwone gadżety. To m.in. chorągiewki, baloniki, długopisy i notesy, ale też gry planszowe i materiały edukacyjne przybliżające sylwetki wybitnych Polaków oraz ich osiągnięcia.

W województwie podkarpackim kampanią został objęty Hufiec ZHP Krosno im. Jana i Stanisława Magurów. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu inicjatywy przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej.

– Cieszymy się z materiałów, świetnie się u nas sprawdziły. Zaopatrzyliśmy zuchów w chorągiewki, młodzież dostała od nas śpiewniki do wykorzystania podczas wydarzeń lokalnych. Koszulki patriotyczne rozdaliśmy jako nagrody dla laureatów Festiwalu Piosenki Harc-Bit. Wszystkie materiały są dla nas bardzo przydatne – podkreślają harcerze z Krosna.

Kampania „Dumni z Polski” to ogólnopolska inicjatywa, w którą włączyły gminy i powiaty w całym kraju, a także wiele zagranicznych placówek – ambasad i konsulatów RP. Pod hasłem „Dumni z Polski” zorganizowano już setki imprez: koncertów, zawodów sportowych i konkursów. Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.dumnizpolski.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj