I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Mistrzowie i Patrioci” dla uczennicy „ekonomika” Martyny Niżnik

Uczennica Zespołu Szkół nr 1 Martyna Niżnik z klasy z 4  zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Mistrzowie i Patrioci”. Konkurs był organizowany przez Fundację Instytut Łukasiewicza pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Martyna Niżnik zainspirowana życiorysem naszego lokalnego tenisisty, trenera i działacza sportowego Śp. Eugeniusza Czerepaniaka przygotowała pracę na jeden z trzech tematów, tj. „Który z mistrzów polskiego sportu zaangażowany w walkę o losy Ojczyzny jest Ci najbliższy? Napisz, dlaczego jego życiorys może być inspiracją i stanowić wzór patriotyzmu”. Warto nadmienić, że na konkurs napłynęło 1200 prac z całej Polski.

Uroczystość rozdania nagród odbędzie się 10 grudnia 2019 r. w Pałacu Prezydenckim z udziałem Prezydenta RP, a zwycięska praca ukaże się w wydawnictwie podsumowujący projekt. Uczennicę zafascynował lokalny bohater- tenisista i działacz społeczny i sportowy- Pan Eugeniusz Czerepaniak. Tworząc o nim pracę uczennica dotarła do osób, które znały Pana Eugeniusza osobiście. Po dogłębnym zapoznaniu się z życiorysem bohatera Martyna pod kierunkiem nauczyciela historii – Joanny Albigowskiej napisała i wysłała pracę. Przy okazji Święta Odzyskania Niepodległości jury konkursu ogłosiło listę zwycięzców, wśród których znalazła się uczennica sanockiego ekonomika.

Oprócz pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca jury przyznało również wyróżnienia. Nagrody zostaną wręczone osobiście przez Prezydenta Andrzeja Dudę w Sali Kolumnowej. Na uroczystość zostali zaproszeni także m.in. Minister Sportu i Turystyki oraz przedstawiciele innych instytucji Partnerskich. W konkursie o laur zwycięstwa aplikowało jeszcze czterech uczniów „ekonomika” uczniów, a byli to: Marta Szyca, Sandra Guśtak, Aleksander Redman oraz Maria Basarab pod kierunkiem Janusza Rudego.