DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR W 3 PODKARPACKIEJ BRYGADZIE OT

DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR W 3 PODKARPACKIEJ BRYGADZIE OT

Podkarpacka Brygada wychodząc naprzeciw zainteresowaniu tych, którzy chcą zapoznać się ze specyfiką służby w Wojskach Obrony Terytorialnej, 15 listopada (piątek) w godz. od 9.00 – 12.00 otworzy swoje bramy dla uczniów szkół ponadpodstawowych we wszystkich batalionach lekkiej piechoty wchodzących w skład 3PBOT

. Podczas „Dnia otwartych koszar” na przybyłych uczniów czekać będzie sporo atrakcji. W programie zaplanowano bowiem:
– pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu brygady,
– tradycje Podkarpackiej Brygady OT (prelegenci Związku Strzeleckiego „STRZELEC”, IPN Rzeszów),
– strzelanie z karabinka ASG – dla najlepszych przewidziano upominki,
– pokaz strzelnicy kontenerowej w Rzeszowie,
– projekcja krótkich filmów ze szkolenia żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową
w pododdziałach brygady oraz krótkie przedstawienie przez żołnierza z pionu szkolenia,
dla zwiedzających przygotowaliśmy wiele innych atrakcji.

Lokalizacja miejsc „Dnia otwartych koszar”:
Rzeszów, ul. Lwowska 4,
Nisko, ul. Sandomierska 20,
Dębica, ul. Kościuszki 36A,
Jarosław, ul. 3-go Maja 67,
Sanok, ul. Przemyska 1.

Uczniowie, którzy zapoznają się z tym, jak wygląda służba w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej będą mogli podjąć decyzję o wstąpieniu w jej szeregi już podczas najbliższej przerwy międzysemestralnej. Podkarpacka Brygada organizuje II edycję projektu „Ferie z WOT”, który kierowany jest w szczególności do uczniów, studentów oraz nauczycieli. Wychodząc jednak naprzeciw tym, którzy nie chcą zwlekać z decyzją wstąpienia w szeregi podkarpackich „Terytorialsów”, Dowódca 3PBOT zarządził dodatkowe powołanie już 7 grudnia br. Chętnych serdecznie zapraszamy.
***
3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” została powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz SŁOTA. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności.

W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą. Stała obecność i bliskie relacje z lokalną społecznością to siła i największy atut „Terytorialsów”. Motto WOT brzmi: „zawsze gotowi, zawsze blisko”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj