Młodzieżowa Rada Miasta Sanoka – II posiedzenie

Młodzieżowa Rada Miasta Sanoka - II posiedzenieWczoraj (13.11.2019) odbyło się  II posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka. Na sesji obyło się ślubowanie radnych MRM którzy nie złożyli go na poprzedniej sesji.  Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Romaniak wręczył nowym radnym zaświadczenia o wyborze.

Powołano cztery zespoły problemowe:

– do spraw współpracy z samorządami szkolnymi
– zdrowia, sportu i turystyki 
– promocji, rozwoju i informacji
– edukacji, nauki i kultury

Ostatnim punktem obrad były wolne wnioski i zapytania. Podczas dyskusji mówiono o wprowadzeniu prawidłowej segregacji odpadów w szkołach, zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, pokonywanie barier między szkolnych. MRM pragnie rozwoju i powrotu do wydarzeń kulturowych i sportowych w mieście które zniknęły z kalendarza. 

– Cieszę się, że młodzi radni są zainteresowani wprowadzeniem prawidłowej segregacji odpadów w szkołach, zagospodarowaniem przestrzeni miejskiej, pokonywaniem barier miedzy szkołami. Sanocka młodzież chce się rozwijać, ale też chce wracać do tradycji, do tych wydarzeń, które zniknęły z kalendarza wydarzeń kulturalnych i sportowych w mieście. Ze swojej strony mogę zapewnić, że postaram się wspierać mądre inicjatywy młodych radnych – skomentował posiedzenie rady burmistrz Tomasz Matuszewski. 

ew