Pierwsze posiedzenie Sanockiej Rady Seniorów

Pierwsze posiedzenie Sanockiej Rady Seniorów

16:09:18

Pierwsze posiedzenie Sanockiej Rady Seniorów otworzył burmistrz Tomasz Matuszewski: – Spotykamy się w szczególnym dniu, ponieważ 20 listopada jest Ogólnopolskim Dniem Seniora. Dzień Seniora to zwrócenie uwagi na społeczność osób starszych i ich potrzeby. Stworzenie Rady Seniora było jednym z punktów mojej kampanii i bardzo się cieszę, że udało się ją powołać. Mam nadzieję na owocną współpracę. Dla mnie Państwa głos jest niezmiernie ważny.

Burmistrz wręczył członkom Rady Seniorów akty powołań, a następnie Józef Tretowicz przedstawił kandydata na przewodniczącego Rady i odbyły się głosowania. Stanowiska przewodniczącego, zastępcy i sekretarza zostały obsadzone jednomyślnie. Przewodniczącym Rady Seniorów został Andrzej Panko, zastępcą przewodniczącego – Wanda Wojtuszewska, natomiast sekretarzem Kazimierz Zarzyka.

Oprócz burmistrza Matuszewskiego w posiedzeniu uczestniczyli wiceburmistrz Grzegorz Kornecki, przewodniczący Rady Miasta Andrzej Romaniak, sekretarz miasta Bogdan Struś. Na spotkaniu obecne były również osoby, które mają za zadanie radę wspierać i pomagać: dyrektor MOPS Rafał Gużkowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej Aleksander Korobczenko, dyrektor SDK Waldemar Szybiak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Leszek Puchała.

Po oficjalnej części obrad seniorzy pozostali w Sali Herbowej, by lepiej się poznać i wymienić pomysły na wspólne działanie.

Przypominamy skład Rady Seniorów: Krystyna Małecka, Andrzej Pańko, Maria Roszniowska, Józef Tretowicz, Kazimierz Zarzyka, Wanda Wojtuszewska, Marek Perschke.

Na koniec 2018 roku w Sanoku zameldowanych było ponad 10 tys. osób starszych, w tym ponad 6 tys. kobiet. Rada Seniorów we współpracy z burmistrzem ma na celu integrować i aktywizować przedstawicieli tej grupy wiekowej.

Edyta Wilk 

edytawilk@tygodniksanocki.pl

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj