Dzień Pracownika Socjalnego
Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego, z tej okazji burmistrz Grzegorz Kornecki odwiedził Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, by przekazać najserdeczniejsze życzenia w imieniu Burmistrza Miasta Sanoka Tomasza Matuszewskiego oraz własnym. Do życzeń dołączył się również dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Rafał Gużkowski.
Warto wspomnieć, że praca w opiece społecznej to coś więcej niż zawód. To trudna i niewdzięczna praca, wymagająca wiele empatii i współczucia dla drugiego człowieka, ale także umiejętności konsekwencji swoich działań i odporności na zdarzenia, jakie pracownicy napotykają w swojej pracy.
W tym szczególnym dniu zwracana jest uwaga na cały sztab osób pomagającym potrzebującym, czyli pracowników socjalnych, asystentów rodziny, koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, pracowników domów pomocy społecznej, ośrodków wsparcia, placówek opiekuńczo-wychowawczych, osób zatrudnionych na stanowiskach urzędniczych w instytucjach pomocowych, jak również pracowników organizacji pozarządowych.
Redakcja Tygodnika Sanockiego dołącza się do złożonych przez władze miasta życzeń, śląc wyrazy uznania i życzenia wszelkiej pomyślności dla pracowników MOPS w Sanoku.
(esw)
Ten dzień stanowi znakomitą okazję do docenienia profesjonalnego zaangażowania i codziennej pracy dla dobra drugiego człowieka, zwłaszcza zmagającego się z niepełnosprawnością – podkreśla prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz z okazji obchodzonego dziś Dnia Pracownika Socjalnego. W Polsce pracuje blisko 21 tys. pracowników prowadzących działalność o charakterze pomocowym.
– Aktywność zawodową w obszarze pomocy społecznej wybierają ludzie obdarzeni empatią, rzetelnością i sumiennością w wypełnianiu zadań, optymiści, dla których chcieć znaczy móc. Wszystkie te cechy pomagają udzielać wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonym wykluczeniem społecznym, niepełnosprawnym i chorym, pozwalając na poprawę jakości ich życia – podkreśla prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.
Praca socjalna jest działalnością o charakterze pomocowym. Podstawowym jej celem jest niesienie pomocy ludziom znajdującym się w różnych sytuacjach, nie tylko związanych z problemami materialnymi, ale także psychicznymi, emocjonalnymi czy duchowymi.
W Polsce pracuje blisko 21 tys. pracowników socjalnych. Są oni zatrudnieni głównie
w domach pomocy społecznej oraz w powiatowych centrach pomocy rodzinie.
(ip)
Ostatnie komentarze