Zawodnicy SPARTANA RYMANÓW na podium Mistrzostw Świata w Armwrestlingu

 

W dniach 4-6 grudnia 2019 w Rumii odbyły się Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu, czyli siłowaniu na ręce. Spartan Rymanów reprezentowało dwóch zawodników:

Patryk Bilański pochodzący ze wsi Rozpucie obok Sanoka (kategoria junior 70kg) Adrian Biega pochodzący z Rymanowa (kategoria junior 80kg)oraz Grzegorz Nowotarski, trener i Kapitan Reprezentacji Polski.

 

Komentarz Grzegorza Nowatarskiego:

– Miło mi poinformować że dwóch moich podopiecznych juniorów z Klubu Spartan Rymanów, zdobyło Mistrzostwo i v-ce Mistrzostwo Świata 😊

Patryk Bilański
1 miejsce – ręka prawa – junior 70kg   – Mistrz Świata 2019

1 miejsce – ręka lewa – junior 70kg   – Mistrz Świata 2019
Adrian Biega
2 miejsce – ręka prawa – junior 80kg   – v-ce Mistrz Świata 2019

2 miejsce – ręka lewa – junior 80kg   – v-ce Mistrz Świata 2019
Jako trener jestem bardzo dumny z chłopaków, wykonali kawał dobrej pracy. Przygotowania trwały już od końca 2018 roku, chłopaki szykowali się na Mistrzostwa Polski, gdzie Patryk zajął drugie miejsce a Adrian został Mistrzem Polski. To dało im możliwość startu na Mistrzostwach Europy i Świata. Niestety na Mistrzostwa Europy nie mieliśmy funduszy aby wystartować w Grecji więc chłopaki musieli odpuścić, następnie przyszedł czas na Mistrzostwa Świata które odbywały się w Polsce, co znacząco obniżyło koszty wyjazdu.

I tutaj ogromy sukces. Mamy Mistrza i v-ce Mistrza Świata. Ja osobiście nie startowałem z różnych powodów, ale na pocieszenie mogę się pochwalić zdaniem egzaminu na sędziego międzynarodowego, co zaskutkowało tym iż mogę sędziować w zawodach najwyższej rangi, tj. Mistrzostwa Europy i Świata 😊Pozdrawiam i zapraszam na treningi do Rymanowa. Więcej info na naszej stronie facebookowej „SPARTAN RYMANÓW”

Grzegorz Nowotarski

21:14:55

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj