KONSTRUKTORZY Z „MECHANIKA” (ZS2) JUŻ PO RAZ PIĄTY W FINALE TURNIEJU MASZYN WIATROWYCH

KONSTRUKTORZY Z „MECHANIKA” (ZS2) JUŻ PO RAZ PIĄTY W FINALE TURNIEJU MASZYN WIATROWYCH

Do VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych w Piasecznie zgłosiło się w tym roku aż 238 drużyn z całego kraju. Drużyna Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku wzięła w nim udział po raz piąty (dziesiąty uwzględniając eliminacje regionalne), prezentując turbinę o nazwie VORTEX, której konstruktorem był Marcin Bułdak– uczeń klasy drugiej kierunku technik mechanik w ZS2.

Po eliminacjach regionalnych w Jarosławiu, turbina z MECHANIKA zajęła III miejsce. Po wprowadzeniu ostatnich, przed finałem w Piasecznie poprawek, VORTEX uzyskał wyjątkowo dobre parametry we wszystkich trzech punktowanych konkurencjach:

Parametr Eliminacje w Jarosławiu Finał w Piasecznie Wzrost
Obroty [obr/min] 798,7 874,9 9,54%
Moc [W] 77,68 99,74 28,40%
Moment [Nm] 0,251 0,279 11,16%

Wyniki osiągane przez rywalizujące drużyny były tak rozbieżne, że do ostatniej minuty trudno było określić ostateczny rezultat turniejowych bojów.

Chociaż wszystkie parametry osiągnięte przez VORTEX- a mieściły się w ścisłej czołówce, ostatecznie suma uzyskanych punktów w klasyfikacji generalnej sprawiła, że turbina Marcina Bułdaka zajęła 13 miejsce w skali kraju.

KONSTRUKTORZY Z „MECHANIKA” (ZS2) JUŻ PO RAZ PIĄTY W FINALE TURNIEJU MASZYN WIATROWYCH– Skoro było tak dobrze, to dlaczego zajęliśmy 13 miejsce w klasyfikacji generalnej? Wysoki wynik tylko w jednej kategorii, dawał drużynie większą przewagę, niż niższy wynik w dwóch czy nawet w trzech kategoriach. No cóż – taki regulamin”- komentuje sukces swojego podopiecznego Marek Chimiak– nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZS2. „Osobiście chciałbym bardzo gorąco Marcinowi pogratulować – to jest tylko 13 miejsce, ale przypominam, że walczyło o nie aż 238 drużyn z całego kraju.

Co roku rośnie poziom prezentowanych przez młodzież konstrukcji, pojawiają się nowatorskie rozwiązania, materiały, techniki, konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Drużyna z MECHANIKA ma już kilka nowych pomysłów, planów, by parametry jeszcze „podkręcić” , by wynik był jeszcze lepszy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj