W kontakcie z Urzędem Skarbowym w Sanoku korzystaj z elektronicznych form obsługi Klienta

Nowe godziny obsługi klientów na Sali Obsługi w Urzędzie Skarbowym w Sanoku

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sanoku informuje, że od dnia 7 stycznia 2020 r.  ustala się następujące godziny obsługi:

w poniedziałek od 8:00 do 18:00

od wtorku do piątku od 8:00 do 15:00

————————————————————————————————

Co nowego w podatkach w 2020 r.

Mikrorachunek podatkowy

Od 1 stycznia 2020 r. PIT, CIT i VAT zapłacimy do urzędu skarbowego wyłącznie na indywidualny rachunek podatkowy, tzw. mikrorachunek podatkowy. Numer swojego mikrorachunku podatkowego możemy sprawdzić wielokrotnie, w dowolnym momencie w ciągu roku, korzystając z generatora dostępnego na stronie podatki.gov.pl  (po wciśnięciu pola „generuj” wpisać swój NIP lub Pesel) lub w każdym urzędzie skarbowym.

Dzięki niemu będziemy mieć swój jeden, stały, indywidualny rachunek do wpłat podatków PIT, CIT i VAT. Na mikrorachunek podatkowy wpłacimy także odsetki za zwłokę powstałe od zaległości podatkowych z tytułu PIT, CIT i VAT oraz koszty upomnienia. Jeśli np. w swoim zeznaniu rocznym PIT wykażemy niedopłatę – będziemy ją musieli uregulować właśnie przy użyciu swojego mikrorachunku podatkowego. Natomiast zwroty nadpłat z zeznań rocznych będą dokonywane na dotychczasowych zasadach, tj. na osobiste rachunki bankowe zgłoszone w urzędzie skarbowym. Obowiązek dokonywania wpłat przy użyciu mikrorachunku będzie dotyczył wszystkich podatników i płatników. Przed skorzystaniem z mikrorachunku upewnij się, że został poprawnie wygenerowany. Możesz to sprawdzić na podatki.gov.pl.

Kiedy złożyć PIT za 2019 r.

Zmienia się termin złożenia wszystkich zeznań podatkowych PIT dla rozliczenia za rok 2019 – można to zrobić od 15 lutego do 30 kwietnia 2020r. Zmianie ulega również termin składania PIT-28 za 2019 rok – można go złożyć od 15 lutego do 2 marca 2020 r.

Wszystkie zeznania PIT za 2019 rok składamy od 15 lutego 2020 r. Deklaracje przesłane przed tym terminem będą uznane za złożone od 15 lutego. Oznacza to, że nawet jeśli złożymy swój PIT wcześniej, to termin zwrotu nadpłaty będzie liczony od 15 lutego. W przypadku zeznań podatkowych złożonych w formie elektronicznej Urząd ma 45 dni na jej zwrot, licząc od dnia złożenia zeznania podatkowego, ale nie wcześniej niż od 15 lutego 2020 r.

Od 15 lutego 2020 r. w ramach usługi Twój e-PIT Krajowa Administracja Skarbowa, podobnie jak w roku ubiegłym, udostępni przygotowane zeznania podatkowe: PIT-37 i PIT-38 za 2019 r. W tym roku usługa Twój e-PIT będzie rozszerzona o formularze PIT-28 i PIT-36 – jednak nie dla przedsiębiorców. Przychody z działalności gospodarczej i z działów specjalnych produkcji rolnej trzeba będzie rozliczyć samodzielnie składając zeznanie PIT-36 za 2019 r. w formie papierowej lub w formie elektronicznej korzystając z systemu e-deklaracje. W ramach usługi Twój e-PIT udostępnione będzie również zeznanie PIT-28 za 2019 r. ale, tylko tym podatnikom, którzy uzyskują przychody z najmu prywatnego opodatkowanego ryczałtem ewidencjonowanym.

Zachęcamy do korzystania z usługi Twój e-PIT (www.podatki gov.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj