Tradycji stało się zadość - spotkanie opłatkowe

Tradycji stało się zadość – spotkanie opłatkowe

Chwilę wzruszenia i radości przeżywali podopieczni Sanockiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie oraz ich opiekunowie podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego. Moc serdecznych życzeń oraz wspólne kolędowanie to nieodłączne elementy tego wyjątkowego wydarzenia.

12 stycznia w Osiedlowym Domu Kultury Gagatek odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Sanockiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Podopieczni stowarzyszenia wraz ze swoimi rodzicami oraz zaproszonymi gości co roku spotykają się, by wspólnie kolędować i złożyć sobie noworoczne życzenia. Spotkanie to również okazja do podsumowania ubiegłego roku oraz planów związanych z tegorocznym.
Spotkanie rozpoczęła Irena Andrejkow, prezes stowarzyszenia, która podkreśliła, że ubiegły rok był bardzo wyjątkowy.

Tradycji stało się zadość - spotkanie opłatkowe

Udało się zorganizować aż 20 różnych spotkań w których uczestniczyli zarówno podopieczni stowarzyszenia, jak i ich opiekunowie. Chociaż spotykają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca po mszy św. to właśnie takie wydarzenia są okazją do podtrzymywania wyjątkowych relacji jakie istnieją pomiędzy podopiecznymi stowarzyszenia oraz ich rodzinami. Chociaż zorganizowanie wyjazdów oraz spotkań z zaproszonymi gości wcale nie należą do najłatwiejszych, to dzięki wspólnemu zaangażowaniu oraz osobom, które finansowo wspierają stowarzyszenia jest to możliwe. Pani Irena serdecznie podziękowała przyjaciołom stowarzyszenia oraz sponsorom, bez których nie udało by się zrealizować tylu spotkań i wyjazdów.

– Szczególne podziękowania należą się Urzędowi Miasta Sanoka, Starostwu Powiatowemu w Sanoku, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie, Fundacji PBS Pomagam, PasPol Polska, Mlekowita, SumiRiko Poland oddział Zagórz, Nadleśnictwu Baligród oraz darczyńcom i przyjaciołom, którzy często anonimowo przekazują nam swój 1% podatku – powiedziała prezes.

Podopieczni nie tylko uczestniczą w różnych zabawach, czy to karnawałowej lub andrzejkowej ale również biorą udział w warsztatach, dzięki którym nabywają nowe umiejętności.

Przekaż 1% podatku

Sanockie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

NIP 6871957460, REGON 180962950 Podkarpacki Bank Spółdzielczy O/Sanok

Nr. Rach. 24864211842018003800300001 KRS 0000442462

dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj