09:11:53

BWA Galeria Sanocka zaprasza na:

Pokaz filmów w ramach Lubelskiego Festiwalu Filmowego

Lubelski Festiwal Filmowy to jeden z najstarszych w Polsce międzynarodowych festiwali kina niezależnego, znany do 2016 roku jako „Złote Mrówkojady”. Do dziś nazwę tę noszą statuetki wręczane laureatom. Powstały w 2007 roku projekt to idealna przestrzeń dla tych, którzy lubią zadawać pytania i zastanawiać się nad odpowiedziami. To dla nich sięgamy po starannie wyselekcjonowane filmy z całego świata. Jednocześnie LFF łączy tradycyjne konkursy filmowe z nowoczesnym podejściem i lubelską otwartością. Na festiwalu nie brakuje różnorodnych warsztatów, koncertów, zabaw oraz długich rozmów zarówno z polskimi twórcami, jak i zagranicznymi gośćmi, którzy chętnie wtapiają się w społeczność festiwalową i konsekwentnie podkreślają niepowtarzalny klimat LFF.

Program:

„Do końca świata”, reż. Florence Bouvy (Holandia) 2018, 27’
8-letnia Marie mieszka z ojcem w domu na obrzeżach miasta. Niełatwo jej żyć z kimś, kogo niszczy choroba alkoholowa. Marie walczy o miłość człowieka, którego kocha najbardziej na świecie.

„Między wierszami”, reż. Frédéric Farrucci (Francja) 2018, 19’
Francja, koniec lata. Piątka złodziejaszków przemierza ulice miasta. Jeden z nich próbuje uczyć się francuskiego.

„Trip to Paris”, reż. Maria Polyakova, (Rosja) 2018, 17’
Nastoletni więzień kolonii karnej ma wyjść na zwolnienie warunkowe. Chce wrócić do normalnego życia i rodziny. Ale czy na zewnątrz ktokolwiek na niego czeka? Film prezentowany m.in. na MFF w Moskwie.

„Wciąż tu jesteśmy”, reż.  Alexander Rönnberg (Szwecja) 2019, 13’
Bohaterowie starych nordyckich mitów są na skraju zapomnienia. Na szczęście coach Florian pomoże im w rebrandingu. Nie tak łatwo jednak wrócić do gry, gdy nie do końca nadąża się za rzeczywistością. Albo wcale.

„Elephant in the Room”, reż. Chanelle Eidenbenz (Szwajcaria) 2018, 19’
Irna, samotna matka, nie może porozumieć się z synem. Pocieszenia szuka w objęciach Eliasa… Film prezentowany m.in. na MFF Camerimage.

„Narrator”, reż.  Julia Trofimova (USA) 2018, 11’
W ramach eksperymentalnej terapii pracownik biurowy chory na depresję musi przychodzić do pracy z osobistym narratorem, który głośno wypowiada każdą jego myśl.

BWA Galeria Sanocka
24.01.2020
godzina: 18.00
Wstęp: 5 zł

Zapraszamy!