Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

III Etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

9 stycznia br. Dariusz Kozik p.o. dyrektor i Ewelina Krupa – starszy specjalista ds. edukacji, turystyki i rekreacji Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu przeprowadzili III etap XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu pt. ”Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Koordynatorem konkursu w UM był Piotr Kutiak, zaś wszystkich uczestników przywitał zastępca burmistrza ds. społecznych Grzegorz Kornecki. W Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku, młodzież z klas VI, VII i VIII szkół podstawowych: SP nr 8 w Sanoku i SP w Tyrawie Wołoskiej pisała testy kwalifikujące jeden zespół czteroosobowy  do kolejnego IV- wojewódzkiego etapu konkursu. Trudne warunki atmosferyczne w tym dniu uniemożliwiły dojazd na konkurs pozostałym uczestnikom  reprezentującym region Parku Krajobrazowegon Gór Słonnych: SP w Uhercach Mineralnych i Wojtkowej.

BBM 3047 300x200 - III Etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe PolskiIII etap zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Tyrawie Wołoskiej, reprezentowana przez Magdalenę Trebędę, Zuzannę Batorską, Izabelę Kwolek, Bożenę Kubik, przygotowywanych przez Małgorzatę Jasińską. SP nr 8 w Sanoku reprezentowali: Amelia Jaśkowiec, Mikołaj Szarek, Kosma Osika, Benjamin Kocaj, opiekun Maria Trzeciak.  Każda drużyna uczestnicząca w III etapie miała 30 minut na wypełnienie testu, składającego się z 25 pytań, z których 10 to tzw. pytania ogólne, identyczne we wszystkich województwach, dotyczące wiedzy z zakresu ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, biologii i geografii Pozostałych 15 pytań dotyczyło parków krajobrazowych administrowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu. Jak podkreślali organizatorzy, poziom testów był na poziomie eksperckim i uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą.

BBM 3099 300x184 - III Etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Następny etap konkursu odbędzie się 19 marca br. w auli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Uczniowie oprócz testu, w którym znajdą się zarówno zadania zamknięte jak i otwarte, będą rozpoznawać gatunki chronione roślin i zwierząt. Gratulujemy wszystkim Laureatom oraz wszystkim uczestnikom tego etapu konkursu.

mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj