Na sanockim zamku - finał konkursu

Na sanockim zamku – finał konkursu

Laureaci konkursu „Na sanockim zamku”, być może zostaną w przyszłości następcami wielkich twórców literatury. Jury konkursu otrzymało 14 wspaniałych i niezwykle twórczych opowiadań.

W konkursie „Na sanockim zamku”, którego organizatorem było Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku i Muzeum Historyczne w Sanoku wzięły szkoły z terenu powiatu sanockiego. W zmaganiach uczestniczyli młodzi autorzy opowiadań – uczniowie klas 4-6 ze szkół podstawowych. Tematyka opowiadań była związana z historią sanockiej twierdzy. Zebranych gości powitała Zofia Kijowska, dyrektorka CDN w Sanoku.

– Szczególnie cieszymy się z obecności laureatów tych literackich zmagań – uczniów szkół podstawowych. Przybyliście tu do nas pod opieką swoich nauczycieli, pod okiem których powstawały prace konkursowe. Organizatorzy tych literackich zmagań- CDN w Sanoku i Muzeum Historyczne postawili sobie cel, bardzo ważny, promocję kreatywnego pisania oraz czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Poprosiliśmy Was o napisanie opowiadania, w którym znajdowaliby się bohaterowie i wydarzenia związane z sanockim zamkiem – powiedziała.

Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego nie krył zadowolenia, że tak wielu młodych ludzi miało odwagę i chęć zmierzenia się z tajemniczym obiektem , jak jest sanocki zamek. Dyrektor zwracając się do uczniów podkreślił, że otwiera się przed nimi bardzo ciekawy świat. Podkreślił że warto go poznawać oraz zachęcił do wizyt na sanockim zamku.

Jury konkursu postanowiło wyróżnić 10 prac za oryginalne ujęcie tematu i kreację bohaterów, wśród laureatów znaleźli się uczniowie szkół z Sanoka oraz Bukowska: Rita Pudło – SP nr 3 w Sanoku, Martyna Sterzel- SP nr 3 w Sanoku, Antonina Drwięga- Śliwiak- SP nr 3 w Sanoku, Julia Burdziak- SP nr 3 w Sanoku, Dawid Kamyk- SP w Bukowsku, Nikola Kowsz- SP nr 3 w Sanoku, Karolina Senuś – SP nr 3 w Sanoku, Martyna Katyńska- SP nr 3 w Sanoku, Karolina Malchar – SP nr 3 w Sanoku, Mateusz Cwynar – SP nr 3 w Sanoku.

Wybór opowiadań, które zasługują na podium nie był łatwy, ale jurorzy ostatecznie podjęli decyzję o przyznaniu ex aequo II miejsca Urszuli Kurzeji – SP nr 1 w Sanoku oraz Michałowi Czerneckiemu- SP w Bukowsku. Jury było pod ogromnym wrażeniem warsztatu redakcyjnego dwóch uczestników, dlatego postanowiło przyznać nagrody za I miejsce ex aequo: Marii Czopor – SP nr 4 w Sanoku oraz Adamowi Zwolennik – SP nr 3 w Sanoku
Nieocenioną pomocą wykazały się polonistki, które przygotowały uczniów do konkursu: Ewa Gawlewicz – SP nr 3 w Sanoku, Alicja Maczużak – SP w Bukowsku, Magdalena Wolan – SP nr 1 w Sanoku, Marta Poznańska – SP nr 3 w Sanoku, Agnieszka Skarbek- Hłouszko – SP nr 4 w Sanoku.

dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj