W piątek 31 stycznia oddanie do ruchu obwodnicy Sanoka

W piątek 31 stycznia oddanie do ruchu obwodnicy Sanoka

Oddanie do ruchu obwodnicy Sanoka w ciągu DK28,  odbędzie się w piątek 31 stycznia o godz. 11:00. Udział w wydarzeniu weźmie Minister Infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

Miejsce uroczystości: teren obwodnicy Sanoka – miejsce kontroli pojazdów, ok. km 5+000. Dojazd poprzez rondo na początku obwodnicy (skrzyżowanie DK28 z DW886) – w załączeniu mapka.

Budowa obwodnicy Sanoka jest dofinansowana ze Środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Inwestycja obejmowała budowę obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28 Zator – Medyka wraz z infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi. Początek zlokalizowany jest na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 886 z ul. Krakowską (DK 28). Koniec stanowi włączenie obwodnicy do istniejącej drogi krajowej nr 84 (ul. Lipińskiego).

Trasa główna posiada parametry techniczne drogi klasy GP o przekroju 2+1. Obwodnica jest połączona z innymi drogami za pomocą 4 skrzyżowań jednopoziomowych.

Powstało 12 obiektów inżynierskich (8 mostów i 4 wiadukty) oraz 18 przepustów (4 obiekty na potokach górskich, 6 przejść dla zwierząt i przepustów pod obwodnicą, 8 przepustów ramowych pod drogami bocznymi)

Podstawowym celem budowy obwodnicy Sanoka jest przede wszystkim wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza tereny zabudowy miasta Sanoka, a przez to poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta, odciążenie układu komunikacyjnego miasta, zwiększenie przepustowości i prędkości ruchu tranzytowego na drogach DK28 i DK84. Inwestycja poprawi również dostępność ekonomiczną i komunikacyjną regionu, zostanie skrócony czas podróży w Bieszczady, zwiększy się bezpieczeństwo ruchu przy jednoczesnym zachowaniu wymogów ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

13:33:37

W piątek 31 stycznia oddanie do ruchu obwodnicy Sanoka
W piątek 31 stycznia oddanie do ruchu obwodnicy Sanoka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj