Śpiewające anioły w DPS

Śpiewające anioły w DPS „Światło nadziei”

W Domu Pomocy Społecznej „Światło nadziei” rozbrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Osoby z różnymi niepełnosprawnościami oraz schorzeniami w barwnych strojach i z uśmiechem na ustach zaprezentowały się podczas II przeglądu kolęd i pastorałek.

29 stycznia w Domu Pomocy Społecznej „Światło nadziei” w Sanoku odbył się II Przegląd kolęd i pastorałek. Jest to impreza, którą organizatorzy chcą wpisać na stałe w kalendarz imprez.

– Poprzez organizowanie tego typu wydarzeń dajemy szansę naszym podopiecznym z różnych ośrodków z pobliskiego terenu na spotkanie. To właśnie podczas takich imprez zawiązują się przyjaźnie między osobami niepełnosprawnymi. Nasi protegowani mają poczucie akceptacji oraz wzajemnej sympatii. Widzą, że jest znacznie więcej osób, które często są do nich podobne, które mają rożne schorzenia – wyjaśnia Piotr Kobiałka, dyrektor DPS „Światło nadziei”.

Wzięcie udziału w przeglądzie osoby niepełnosprawne nie traktują jako rywalizacji, jest to dla nich okazja, by móc się zaprezentować. Często spędzają wiele tygodni na próbach. Choć sam występ sprawia im wiele radości, to przed wyjściem na scenę mają lekką tremę. Dlatego w przeglądzie nie ma wygranych, ani przegranych. Każdy z jego uczestników otrzymał wspaniałe nagrody, dyplomy oraz statuetki. Nagrody wręczyli Czesława Kurasz, prezes Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku, Piotr Kobiałka, dyrektor „Światło nadziei” oraz Damian Biskup, radny powiatu sanockiego.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy święte, którą celebrował ks. Tomasz Stec, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Na scenie zaprezentowało się osiem zespołów. Jako pierwsi na scenie pojawili się podopieczni WTZ Stowarzyszenia „PROGRES” w Sanoku. Oprócz nich kolędy i pastorałki zaśpiewały zespoły: ŚDS w Zagórzu zespół „ŚDS BEND”, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Sanoku, DPS im. Św. Jana z Dukli w Kąkolówce, WTZ Lesko zespół „AMADEUSZE”, ŚDS Nowosiółki zespół „Bieszczadzkie anioły”, DPS Matczyn zespół „Tacy sami”. Na koniec wystąpił zespół Wataha, który reprezentował DPS „Światło nadziei”.

Pomiędzy występami zrobiono krótką przerwę kawową, podczas której uczestnicy przeglądu mogli ze sobą porozmawiać, wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat występów oraz zrobić sobie pamiątkowe fotografie lub nawiązać nowe przyjaźnie. Po występach zespołów, na scenę wyszli opiekunowie oraz kadra DPS-u, która wspólnie z publicznością zaśpiewała kolędy. Radości nie było końca.

dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj