Jakub Oklejewicz zdobył tytuł Mistrza Podkarpacia w zawodach karate

W sobotę 29 lutego w Mielcu odbył się XXII Puchar Podkarpacia z udziałem ponad 200 zawodników z 16 klubów. Jakub Oklejewicz startując w kategorii młodzików +60, w swoim debiucie, zajął 1 miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Podkarpacia. Damian Wojtuszewski kat. Kadet +40 kg zdobył tytuł wicemistrza Podkarpacia. Damian startował w otwartej kategorii, ważąc 42 kg, był najlżejszym zawodnikiem, pokonywał chłopaków ważących ponad 10 kg więcej.

Niestety w finale po zaciętej dogrywce po dyskusyjnym werdykcie sędziego maty przegrał z cięższym i o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem. 3 miejsca zajęły dziewczyny z sekcji, prowadzonej przez nasz klub w Nowotańcu: Natalia Kabala i Kinga Małek obie w kat. Kadetki- 35 kg. Na walce o finał zakończył swoje zmagania Miłosz Szczepański kat. Junior młodszy -55 kg , również zajmując 3 miejsce.

Barwy naszego klubu reprezentowali również: Kamil Sitarz oraz debiutanci: Wiktor Kocyłowski i Gabriel Szumski w kat młodzików – 40 kg, ale niestety nie udało im się dojść do strefy pucharowej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z występów naszych młodych wojowników. Na dużą pochwałę zasługuje Damian, który można powiedzieć, ze na tym turnieju został rzucony na głęboko wodę, a poradził sobie znakomicie i naprawdę niewiele brakowało do zwycięstwa. Cieszy nas również to, że dzieci bardzo chcą brać udział w tego typu imprezach sportowych i sumiennie podchodzą do przygotowań co daje nam nadzieje na kolejne pomyślne występy.