Dwie osoby zmarły w szpitalu w Łańcucie

Zamknięcie wszystkich placówek oświatowych w Polsce

 

Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych od poniedziałku na dwa tygodnie, ale już od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Zostaną zamknięte również placówki kultury, kina i muzea. 

– W czwartek i piątek placówki oświatowe będą otwarte, rodzice muszą się przygotować do nowej sytuacji – mówi premier.

– Od dnia jutrzejszego zawieszamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. To oznacza, że młodzież przestaje chodzić do szkoły, w przypadku szkół podstawowych i przedszkoli, w szczególnych wypadkach, rodzice mogą wysłać malutkie dzieci, gdzie nauczyciele zapewnią im opiekę – wyjaśnia minister edukacji Dariusz Piontkowski.

– Administracyjne nakazy i zakazy nie są w stanie powstrzymać epidemii. Stąd apel: To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. To jest czas kwarantanny właściwie naszego społeczeństwa, to jest czas, który powinniśmy spędzić w domu, w izolacji. W związku z tym gorący apel o odpowiedzialność, żebyśmy poważnie potraktowali ryzyko – apeluje minister zdrowia.

W Polsce potwierdzono już 25 przypadków zakażenia koronawirusem. Nowe potwierdzone wyniki dotyczą: młodego mężczyzny z woj. mazowieckiego (Warszawa) oraz dwóch kobiet w sile wieku z woj. podkarpackiego (Łańcut) i woj. lubelskiego (Lublin). 1055 osób jest objętych kwarantanną, a 9366 nadzorem epidemiologicznym. 

Premier podkreślił, że według WHO koronawirus może stać się przyczyną globalnej pandemii. „Dlatego trzeba działać szybko i z wyprzedzeniem, tam gdzie się da” – zaznaczył.

Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj