Potrzebujesz pomocy w zakupach? Zadzwoń

Pod telefonem 13 46 080 30 pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku będą przyjmować zgłoszenia o potrzebie pomocy w zrobieniu codziennych zakupów. Zgłoszenia będą przyjmowane w godzinach od 7.30 do 15.00.

Coraz więcej osób starszych bierze sobie do serca zalecenia Inspekcji Sanitarnej i decyduje się bezwzględnie pozostawać w domu, by nie narażać swojego zdrowia. Są osoby przebywające w domowej kwarantannie, objęte bezwzględnym zakazem opuszczania wskazanego adresu. Aby pomóc tym osobom w porozumieniu z burmistrzem Tomaszem Matuszewskim Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił numer telefonu, pod którym można zgłaszać potrzebę pomocy w zrobieniu zakupów. Zakupy będą robili wolontariusze – ratownicy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz harcerze z Hufca Ziemi Sanockiej. Burmistrz Matuszewski udostępnił samochód urzędu miasta, aby usprawnić pomoc wolontariuszy.

Osoby, które będą się zgłaszały z prośbą o zrobienie zakupów, powinny zapłacić za nie gotówką, a nie kartą. Kartą płatniczą lub przelewem można zapłacić, zamawiając zakupy m.in. w sklepie Hitpol (tel. 795 953 999).

SPRAWDŹ INNE WAŻNE KOMUNIKATY

Za okres kwarantanny przysługują świadczenia z tytułu choroby

Świadczenie chorobowe dla osób powracających z zagranicy