Rząd prowadza ograniczanie w poruszaniu się

Trwa konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przedstawiają nowe informacje w sprawie walki z epidemią koronawirusa w Polsce. „Wprowadzamy kolejne ograniczenia – m.in. w przemieszczaniu się ” – zapowiedział premier.

Będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza potrzebnymi sytuacjami, gdy idziemy do pracy, sklepu, apteki, czy z psem na spacer. Premier Morawiecki ma nadzieję, że parlament zaakceptuje zmiany w piątek.

Dziś wzrósł bilans ofiar koronawirusa w Polsce. Zmarł 68-letni ksiądz, leczony w Puławach. Tym samym w kraju mamy już 9. ofiar śmiertelnych. 774 osoby są zarażone.
Według najnowszych danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, w Polsce odnotowano dotąd 774 przypadki zakażenia. 9 chorych zmarło.

O zakazie wychodzenia z domu – poza pilnymi sytuacjami – mówi też minister zdrowia. Będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza potrzebnymi sytuacjami, gdy idziemy do pracy, sklepu, apteki. (…) Jeżeli nie ograniczymy zgromadzeń do zera, nie ograniczymy wyjść z domu praktycznie do zera, nie uda nam się uratować ludzkich żyć – mówi Łukasz Szumowski.

🎥NA ŻYWO: Konferencja prasowa premiera Mateusz Morawiecki i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Wtorek, 24 marca 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj