Paraliż lekcji online w serwisie Librus

Od dzisiaj ruszyła obowiązkowa edukacja online, jak czytamy na stronie Microsoft News dziennik elektroniczny Librus, z którego korzystają nauczyciele, uczniowie i ich rodzice nie działa. Zostały przeciążone serwery, a wzburzeni czytelnicy pomstują „I niech ktoś mi powie, że jesteśmy przygotowani”. 

Szkoły zamknięto co najmniej do Wielkanocy, a od dzisiaj prowadzenie e-lekcji jest obowiązkowe. Minister edukacji Dariusz Piontkowski twierdzi, że 90 proc. szkół jest gotowa na naukę online. Szkoły może i są przygotowane, ale na pewno nie system Librus, z którego korzystają nauczyciele, uczniowie i rodzice w niemal całej Polsce.

Wzburzeni rodzice nie kryją swojego niezadowolenia na fanpage’ach radia i telewizji w popularnym serwisie internetowym Facebook. Jednak nie tylko rodzice się skarżą. Nauczyciele też zgłaszają problemy z zalogowaniem, czy bezskutecznymi próbami przesłania materiałów uczniom.

Firma tłumaczy się problemami technicznymi, które mogą utrudniać logowanie oraz korzystanie z serwisu. Trwają prace nad przywróceniem pełnej sprawności systemu.

Na jak długo uda się powstrzymać problemy? Nie wiadomo. 

Poza oburzeniem rodziców w internecie rozwrzała również dyskusja pomiędzy politykami opozycji, którzy zarzucili, że system do zdalnego nauczania zawiódł już pierwszego dnia. 

Poniżej przedstawiamy zapis z serwisu Twitter. 

„Dyrektorzy szkół zostali zostawieni sami z problemem organizacji zdalnej edukacji. Bez sprzętów dla nauczycieli, ze wściekłymi rodzicami. Dziś zawiesił się przeciążony Librus. Czy MEN-owi działa? Najwyższy czas, żeby podjąć decyzję o formie egzaminu ósmoklasisty!” – napisała na Twitterze posłanka KO Katarzyna Lubnauer.

Poseł PiS Maciej Wąsik twierdzi jednak, że „u niego działa”. „Moim dzieciom Librus dziala. Niektóre urządzenia włączone do prądu działają lepiej. Polecam uwadze posłowi” – skomentował wpis Adama Szłapki, przewodniczącego Nowoczesnej i rzecznika prasowego sztabu wyborczego kandydatki KO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Źródło: Microsoft News 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj