Miasto przekazało uczniom laptopy

Miasto przekazało uczniom laptopy

Dziś 180 laptopów zostało przekazanych do szkół podstawowych. Przez ostatnie dwa tygodnie komputery były przygotowywane do użytku. Zainstalowano i skonfigurowano w nich oprogramowanie. Sprzęt pokrywa w całości zapotrzebowanie złożone przez placówki oświatowe.

– Bardzo się cieszę, że projekt, zainicjowany w 2009 roku, udało się ostatecznie zakończyć. Od początku kadencji wraz z współpracownikami podejmowaliśmy wiele działań, by zmniejszyć obciążenia finansowe dla budżetu, wynikające z realizacji projektu. Dzięki naszym staraniom Centrum Projektów Polska Cyfrowa umorzyło część narosłych przez lata poprzedniej kadencji odsetek na zasadzie udzielenia Gminie Miasta Sanoka pomocy de minimis. Równie aktywnie, jak o umorzenie odsetek, zabiegaliśmy o możliwość pozyskania komputerów, które zostały zablokowane, czy wręcz „zaaresztowane” na czas rozpatrywania spornych kwestii  dotyczących projektu pod nazwą „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie miasta Sanoka”. Po wysłaniu szeregu pism, otrzymaliśmy decyzję i mogliśmy się zająć przygotowaniem komputerów i przekazaniem ich do miejskich szkół. W ramach poczynionych oszczędności przygotowaliśmy również laptopy dla Rady Miasta, wstrzymując zakupy tabletów, o które wnioskowali radni. Cieszę się, że laptopy mogą w końcu zostać przekazane tym, którzy naprawdę ich potrzebują – powiedział burmistrz Tomasz Matuszewski.

Jednocześnie miasto Sanok aplikuje w programie „Zdalna Szkoła” o środki, w wysokości 100 tysięcy złotych, na zakup komputerów, laptopów oraz dostępu do Internetu dla uczniów nieposiadających sprzętu do realizacji zdalnego nauczania.

Więcej w materiale filmowym: 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj