Zmiany w SPGK. Rada nadzorcza odwołała prezesa Spółki

Rada nadzorcza odwołała prezesa Spółki. Zmiany w SPGK

Rada Nadzorcza SPGK Sp. z o.o. na posiedzeniu w dniu 4 kwietnia 2020  roku jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie odwołania Marka Karasia z funkcji Prezesa Zarządu SPGK Sp. z o.o. Przyczyną odwołania były odmienne zapatrywania na aktualny stan i przyszły rozwój spółki pomiędzy jej właścicielem, a dotychczasowym prezesem Zarządu. Jednocześnie Rada Nadzorcza SPGK Sp. z o.o. powołała nowego Prezesa Zarządu SPGK Sp. z o.o. – Dominika Witka.

Dominik Witek jest dyplomowanym prawnikiem, obecnie kontynuuje także studia Master of Business Administration (MBA).

Wniosek o odwołanie Marka Karasia z funkcji prezesa Zarządu SPGK złożył burmistrz Tomasz Matuszewski, uzasadniając to utratą zaufania do prezesa Zarządu Spółki.

Dotychczasowy prezes, Marek Karaś, został powołany na tę funkcję w czerwcu 2019 roku.

– Pana Marka Karasia spotkałem w czasie kampanii wyborczej. Miał wiele ciekawych pomysłów i  bardzo bogate doświadczenie w pracy na odpowiedzialnych stanowiskach. Jego wykształcenie oraz posiadane kwalifikacje były odpowiednie, by powierzyć mu stanowisko prezesa miejskiej Spółki. Niemniej jednak pomiędzy koncepcją rozwoju SPGK, przedstawioną przez pana Marka Karasia w momencie powołania go na prezesa Spółki, a sposobem jej realizacji wystąpiły poważne rozbieżności – nie do zaakceptowania przez właściciela Spółki. Decyzja o odwołaniu pana Marka Karasia była trudna, niemniej jednak nadrzędnym celem, który stawiam sobie jako Burmistrz Miasta Sanoka jest, w pierwszej kolejności, troska o dobro mieszkańców i mienia gminnego. Muszę mieć pewność, że cel ten będzie nie tylko dla mnie na pierwszym miejscu. Stąd też podjąłem taką, a nie inną, decyzję  – powiedział redakcji „TS” burmistrz Tomasz Matuszewski.

9 KOMENTARZE

 1. słuszna decyzja. Pomysły o podboju Europy i jakieś kosmiczne technologie pozyskujące energie ze śmieci to nie u nas. Przynajmniej na razie.

 2. No właśnie podobnie jak i sołtys naszego miasta dużo mówił mało robił,czyli dobrali się kolesie poznali się pod namiotem i właśnie tak się dzieje jak mamy nieodpowiedzialnych ludzi na ważnych stanowiskach.
  Jedynie z czego wywiązał się sołtys to spełnił obietnice dla pupili z namiotu. Stanowiska w UM,mosir,spgk,spgm
  Jak jest jeszcze namiot do noszenia to chętnie pomogę……… może dla mnie jakaś ciepła posadzka się znajdzie

 3. Wpadaj do Urzędu i powiedz to prosto w oczy Burmistrzowi, a nie żale wylewasz. Nie będę przypominał jak herbata u Tadka smakowała takim jak Ty. Porażka zawsze boli dlatego jeśli jesteś mocny przyjmij ją bo będzie trwać i trwać.

  • Nie mogę patrzeć na tego nieudacznika ,na to co robi z naszym miastem. Przypomnę jak miało to wyglądać praca dla młodych,porodówka,kładka koło areny,nowy most na sanie,no i hokej , mieszkania,a tu wielką kupa
   Powstała tylko nowa koncepcja rzeszowska powiększenie granic miasta
   Mnie nic nie boli tylko wyborca stwierdza fakty.
   A po drugiej stronie ktoś z namiotu

 4. Trollom płacą gdzie indziej. W dobie epidemii widocznie charytatywne lecą tutaj. Szkoda, bo warto, żeby ten portal zachował elegancję i żeby spotykali się tutaj inteligentni ludzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj