Fontanny w kwarantannie?

Fontanny w kwarantannie?

Fontanny w kwarantannie?

Czytelnicy „Tygodnika Sanockiego” zwracają się do redakcji z pytaniem o sanockie fontanny – kiedy będą uruchomione. Aby odpowiedzieć naszym czytelnikom, przekazaliśmy to pytanie do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Okazuje się, że fontanny w dobie szalejącego koronawirusa też podlegają pewnym obostrzeniom….

Urzędnicy Wydziału udostępnili nam pismo, jakie od Głównego Inspektora Sanitarnego, za pośrednictwem wojewody podkarpackiego wpłynęło do urzędu:
„W związku z trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID19, jak również dynamiczną sytuacją w zakresie ogłaszania kolejnych etapów znoszenia ograniczeń oraz zbliżającą się korzystną aurą pogodową uprzejmie informuję, iż nie zaleca się uruchamiania fontann, ulicznych instalacji wodnych z wyrzucanymi na wysokość kilku metrów strumieniami wodnymi (fontanny typu „dry plaza”) lub innych tego typu obiektów z uwagi na fakt, iż aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa” – informuje Główny Inspektor Sanitarny.

W związku z zaleceniem GIS, fontanny w Rynku i na placu św. Jana będą jeszcze przez pewien czas w „kwarantannie” i zostaną uruchomione, gdy tylko wszelkie związane z tym niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się choroby zostanie zminimalizowane. To chyba słuszna decyzja, zwłaszcza że przy fontannach gromadzą się zazwyczaj rodziny z dziećmi.
Oby tylko takie wyrzeczenia przyszło nam znosić z powodu epidemii koronawirusa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj