Laptopy z programu „Zdalna szkoła”

Laptopy z programu „Zdalna szkoła”

Dziś zostały przekazane laptopy oraz modemy do zdalnego nauczania dyrektorom sanockich szkół podstawowych. Miasto Sanok aplikowało o środki w wysokości 100 tys. zł z przeznaczeniem na zakup 35 laptopów i 25 modemów LTE z trzymiesięcznym dostępem do Internetu. Zakup był możliwy dzięki udziałowi miasta w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa 2014-2020, oś priorytetowa I – powszechny dostęp do szybkiego Internetu; działanie 1.1. – „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

Komputery dotarły do nas jeszcze w ubiegłym tygodniu, jednak musieliśmy je zaewidencjonować, spisać protokoły i poczekać na realizację całości zamówienia, gdyż nie wszystkie dotarły w jednym czasie. Projekt realizujemy na podstawie zgłoszonego zapotrzebowania przez szkoły oraz według założeń programu, który przewidywał przekazanie sprzętu według wielkości placówki -poinformował Grzegorz Kornecki zastępca burmistrza ds. społecznych.

Miasto Sanok pozyskało 21 komputerów nowych, 14 poleasingowych oraz 25 modemów. W podziale na szkoły, zostały one przekazane następującym placówkom w ilości:

SP nr 1: 5 komputerów nowych i 3 używane, 1 modem

SP nr 2: 4 komputery nowe i 3 używane oraz 11 modemów,

SP nr 3: 3 komputery nowe, 2 używane i 7 modemów,

SP nr 4: 4 komputery nowe, 3 używane, 1 modem

SP nr 6: 2 komputery nowe i 1 używany, 1 modem

SP nr 7: 1 komputer nowy, 1 modem

SP nr 8: 2 komputery nowe, 1 używany, 1 modem

SP nr 9: 1 komputer nowy, 1 używany, 2 modemy

W dobie epidemii i przedłużającego się okresu zamknięcia szkół ( do 24 maja) jest to kolejna pomoc miasta dla rodziców, dzieci i nauczycieli do zdalnego nauczania. Już 6 kwietnia dyrektorzy szkół odebrali 180 komputerów, w których zainstalowano i skonfigurowano oprogramowanie. Były to laptopy pozyskane w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Sanoka”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj