Pomóż spełnić małe marzenia Krystiana Mermera

Pomóż spełnić małe marzenia Krystiana Mermera

Krystian Mermer to 30-letni niezwykle skromny chłopak. Na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim, jednak dzięki swojej determinacji jest całkowicie samodzielny. Siedem lat temu spadł z dachu, złamał kręgosłup i doznał paraliżu dolnych kończyn. Krystian potrzebuje naszego wsparcia. Pomóżmy mu spełnić jego marzenia, by mógł się całkowicie usamodzielnić. Chłopak zbiera na specjalnie dostosowany samochód, dzięki któremu będzie w stanie załatwiać wszystkie swoje sprawy samodzielnie.

Zmiana

W 2013 roku Krystian podczas pracy na dachu spadł z ponad 2 metrów. Upadek niestety spowodował złamanie kręgosłupa i porażenie kończyn dolnych. Trafił do szpitala w Mielcu, gdzie został zoperowany i gdzie przebywał przez kilka tygodni. Nowa rzeczywistość, do której musiał się przystosować, z dnia na dzień wymagała od niego wysiłku i zaangażowania. Musiał się uczyć niemal wszystkiego od nowa. Krystian jeździł na rehabilitację, wziął nawet udział w obozie Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, gdzie osoby po wypadkach uczą się samodzielności.

– Byłem bardzo aktywnym uczestnikiem zajęć. Bardzo dobrze sobie radziłem. Dzięki nabytym umiejętnościom podczas obozu łatwiej było mi później odnaleźć się w codziennym, życiu i wykonywaniu zwykłych czynności – wyjaśnia Krystian.

Przed wypadkiem Krystian był bardzo aktywną osobą. Aby nie rezygnować z aktywności, zaopiekował się psem, wspaniałym owczarkiem niemieckim, którego nazwał Frambos. Pies stał się jego przyjacielem, wspólnie spacerowali nad brzegiem Sanu. Niestety, cztery lata temu podczas rehabilitacji Krystian złamał nogę. Kolejne miesiące musiał przeleżeć w łóżku. Okazało się, że ma osteoporozę. Pomimo to chłopakowi udało się znaleźć pracę jako spedytor. Po jakimś czasie z powodu długiego siedzenia podczas wykonywanych zadań zrobiła mu się odleżyna, którą leczy już od trzech lat.

– Od marca opiekuje się mną nowy lekarz. Już zaczynam widzieć poprawę i myślę, że za jakieś kilka miesięcy uda się doprowadzić do jej zagojenia, dzięki czemu będę mógł ponownie spędzać aktywniej czas i ponownie zabierać swojego psa na długie spacery – wyjaśnia Krystian.

Samodzielność

Krystian bardzo dobrze radzi sobie w codziennym życiu. Nie potrzebuje niczyjej pomocy w wykonywaniu zwykłych czynności. Jednak, aby w pełni się usamodzielnić, potrzebuje specjalnie dostosowanego samochodu z automatyczną skrzynią biegów, dzięki któremu będzie mógł jeździć na rehabilitację, do lekarza czy odwiedzić swoją babcię.

– Muszę za każdym razem prosić kogoś z rodziny, aby mnie zawiózł na rehabilitację czy do szpitala. Własny samochód to nowe możliwości. Mógłby odwiedzać swoich znajomych, których poznałem przez Internet, pojechać gdzieś rekreacyjnie, ale przede wszystkim załatwiać swoje sprawy – tłumaczy.

Kosztowne leczenie pochłania niemal wszystkie fundusze Krystiana, które otrzymuje z opieki społecznej. Wyleczenie odleżyny to szansa na powrót do aktywnego życia, o którym bardzo marzy. Gry komputerowe to pasja Krystiana. Dzięki nim poznaje wiele osób. Ale chłopak nie tylko lubi spędzać czas przed komputerem. Jego wujek zakupił mu specjalny program do projektowania. Teraz Krystian uczy się poznawać jego możliwości i stawiać pierwsze kroki w projektowaniu maszyn czy urządzeń.

– Być może uda mi się znaleźć pracę właśnie w tym kierunku. Chciałbym znaleźć sobie jakieś zajęcie, które pozwoliłoby mi na samodzielne utrzymanie siebie niż korzystać z pomocy opieki społecznej – twierdzi chłopak.

Od kilku tygodni życie większości z nas wygląda zupełnie inaczej przez pandemię koronawirusa. Jednak pamiętajmy, życie toczy się dalej i jest wiele osób, które potrzebują naszej pomocy. Kuzynka Klaudia wraz z mężem Miłoszem wpadli na pomysł, aby zorganizować zbiórkę internetową z myślą o Krystianie. Rodzina w imieniu chłopaka prosi o pomoc, bo sama nie jest w stanie pokryć zakupu samochodu czy kosztownego leczenia, którego on tak bardzo potrzebuje. Każdy, kto chce wspomóc Krystiana w spełnieniu jego marzenia, może wpłacić choćby symboliczną złotówkę.

Link do zbiórki internetowej:  https://pomagam.pl/6d4bptwm

Dominika Czerwińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj