Żłobki i przedszkola czynne od 11 maja

Żłobki i przedszkola czynne od 11 maja

Od poniedziałku 11 maja wznawiają działalność samorządowe przedszkola i żłobki. Podczas spotkań burmistrza z dyrektorami określono szczegółowe zasady powrotu dzieci do placówek. W przyszłym tygodniu w przedszkolach znajdzie się zaledwie 11 procent podopiecznych z liczby wszystkich uprawnionych do korzystania z opieki w tym roku szkolnym.

Zgodnie z wytycznymi ministra edukacji w pierwszej kolejności opieką objęte zostaną dzieci rodziców pracujących, z których co najmniej jeden rodzic zatrudniony jest w systemie ochrony zdrowia, służbach mundurowych, w handlu i przedsiębiorstwach realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W drugiej kolejności, w ramach posiadanych wolnych miejsc, opieką objęte zostaną dzieci pozostałych rodziców pracujących, którzy wyrazili wolę powrotu dziecka do placówki.

Przedszkola i żłobki, które wznowią działalność w najbliższy poniedziałek, muszą spełnić wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra ds. Rodziny i Polityki Społecznej.

W placówkach obecnie na powrót dzieci są przygotowywane sale, zabawki, pomoce dydaktyczne i sprzęty, które będą mogły być systematycznie poddawane dezynfekcji. Dyrektorzy jednostek opracowują niezbędne procedury wewnętrzne, aby zapewnić wychowankom, nauczycielom i pracownikom obsługi bezpieczne i higieniczne warunki pobytu.

Aktualnie trwają prace nad zapewnieniem w każdej jednostce, zgodnie z wytycznymi epidemiologicznymi, podstawowych środków ochrony i higieny osobistej, płynów do dezynfekcji, bezdotykowych termometrów oraz innego niezbędnego wyposażenia.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dyrektorów przedszkoli i żłobków od 11 maja 2020 r. do placówek powróci ogółem 140 dzieci w 17 grupach. Szczegółowe dane obrazuje  tabela.

Dane dotyczące liczby dzieci powracających do przedszkoli i żłobków samorządowych Miasta Sanoka od 11.05.2020 r.

Żłobki i przedszkola czynne od 11 maja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj