Miasto bogatsze o trzy tysiące drzew

Miasto bogatsze o trzy tysiące drzew

Sanoczanie kochają drzewa – w redakcji „Tygodnika Sanockiego” wiemy o tym doskonale, przyjmując liczne interwencje od zrozpaczonych czytelników w sytuacjach, kiedy konieczna jest wycinka. Dlatego z radością podajemy informację: Sanok wkrótce wzbogaci się o 3 tysiące drzew. I – pomimo wydanej na ten cel kwoty ponad 9 tyś złotych – kapitał dla miasta i zdrowia mieszkańców ogromny.

Gmina Miasta Sanoka zleciła nasadzenie 3000 drzew (gatunki rodzime, lasotwórcze: buk, dąb, klon i jarząb) na  działkach mienia komunalnego o łącznej powierzchni 0,5 ha.
Zalesione zostaną tereny nad Sanem, park miejski oraz zostaną utworzone naturalne żywopłoty i cienniki na terenach rekreacyjno-sportowych i pasie drogowym w ciągu ul. Kawczyńskiego.
Nasadzenia z założenia mają spełniać funkcje biocenotyczne: chodzi o zwiększenie bioróżnorodności na obszarach sąsiadujących z zabudową miejską. Ponadto nasadzenia rodzimych gatunków drzew w postaci zielonych plam i szpalerów stanowić będą czynnik ograniczający emisję zanieczyszczeń, ograniczenie hałasu i redukcję CO2.
Wykonawcą robót jest Zakład Usług Leśnych Dar – Las z Zagórza, używający specjalistycznego sprzętu (świdry glebowe, freza do pasowego przygotowania gleby).
W centrum miasta pojawią się nasadzenia graba i buka uzupełniające cienniki przy Schodach Serpentynach oraz ozdobne krzewy na ogródku jordanowskim przy ul. Łazienniej.
Pierwsze prace przy nasadzeniach odbyły się w miejskim parku. O następnych będziemy naszych czytelników informować na bieżąco.
ew

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj