Ogródki gastronomiczne w mieście zwolnione z opłat

Ogródki gastronomiczne w mieście zwolnione z opłat

Wszyscy tęsknimy za widokiem gwarnych ogródków przy restauracjach i kawiarniach. Rząd cofa obostrzenia w stosunku do lokali gastronomicznych. Czy właściciele sanockich restauracji będą organizować ogródki gastronomiczne? – Liczymy na ożywienie ruchu w centrum miasta poprzez otwarcie sezonowych ogródków, zwłaszcza w Rynku – mówi burmistrz Tomasz Matuszewski.

Obecna sytuacja jest bardzo ciężka dla wszystkich przedsiębiorców. – Wierzę, że rząd zrealizuje swoje obietnice i zaproponuje kompleksowe rozwiązania, natomiast jako miasto nie pozostajemy  bezczynni i w ramach naszych możliwości i kompetencji wprowadzamy ulgi, by w jak największym stopniu pomóc przedsiębiorcom i chronić miejsca pracy w Sanoku – mówi burmistrz, który 15 maja podpisał Zarządzenie o odstąpieniu od naliczania czynszu za dzierżawę gruntu z przeznaczeniem na usytuowanie ogródków letnich przy lokalach gastronomicznych.

– Podjąłem decyzję, by właściciele lokali gastronomicznych, których dochody zostały poważnie uszczuplone w czasie pandemii, nie płacili za dzierżawę terenów gminnych pod ogródek. Mam nadzieję, że ta pomoc zachęci restauratorów do przedstawienia ciekawej oferty, z której skorzystają mieszkańcy i przyjezdni goście. Trzeba chronić się przed koronawirusem, ale musimy też myśleć o ostrożnym powrocie do naszych zwyczajów sprzed epidemii – uważa Tomasz Matuszewski.

Zarządzenie o zwolnieniu z opłat za dzierżawę terenów pod ogródki gastronomiczne to kolejna pomoc dla przedsiębiorców. Wcześniej podjęto decyzję w sprawie pomocy dla najemców lokali użytkowych stanowiących własność Gminy Miasta Sanoka, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu epidemii koronawirusa. Do urzędu miasta spłynęło już ponad 70 wniosków od lokalnych przedsiębiorców z prośbą o zwolnienie lub obniżenie czynszu, a także o odroczenie  lub rozłożenie płatności czynszu na raty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj