Miasta, które są posadowione wzdłuż brzegów rzek, dbają o tereny nadrzeczne, ponieważ bliskość rzeki wpływa na atrakcyjność okolicy i rozwój infrastruktury turystycznej. Dziś ruszyły prace przy przygotowaniu terenu pod miejską plażę przy ul. Białogórskiej.

Nad Sanem powstaje piaszczysta plaża

Miasta, które są posadowione wzdłuż brzegów rzek, dbają o tereny nadrzeczne, ponieważ bliskość rzeki wpływa na atrakcyjność okolicy i rozwój infrastruktury turystycznej. Dziś ruszyły prace przy przygotowaniu terenu pod miejską plażę przy ul. Białogórskiej.

Nad Sanem powstaje piaszczysta plaża– Plażę miejską organizujemy wspólnie z firmą Transprzęt. Wcześniej prowadziliśmy rozmowy z Wodami Polskimi, aby uzyskać akceptację i niezbędne zezwolenia. Sanoczanie kochają rzekę, o czym wielokrotnie się przekonałem podczas spotkań z mieszkańcami. Piaszczysta plaża będzie miejscem wypoczynku rodzinnego, przyjaznym, służącym rekreacji. Rzeki to bogactwa naturalne miast, które trzeba wykorzystać – mówi burmistrz Tomasz Matuszewski.

Po zakończeniu budowy ścieżki rowerowej wzdłuż brzegu Sanu, z elementami małej architektury, takiej jak zabezpieczone paleniska, ławki, kosze na śmieci, plaża przy Białogórskiej jest kolejnym etapem zagospodarowywania brzegów rzeki. Jej powstanie to efekt współpracy miasta z prywatną firmą, która sfinansuje prowadzone prace.

Po „wykorytowaniu” terenu pod przyszłą plażę (ok. 8 arów) zostanie tam nawieziony piasek (warstwa ok. 30 cm). Przewidziane są dodatkowo pewne egzotyczne atrakcje, ale o nich napiszemy w piątkowym wydaniu gazety…

Do zobaczenia w punktach sprzedaży prasy.

26 KOMENTARZE

 1. No tak. Taki pomysł juz byl w poprzedniej kadencji. Tylko nie rozumiem po co to? Od czego mamy baseny sanockie? I co znow kolejne przyjecia do pracy?

  • Pomysł w poprzedniej kadencji może i był, ale się zbył. W tej kadencji jest pomysł i od razu jest robota. Co do miejsc pracy, to trudno zrozumieć @Viva: Gdzie by one miały być i czy to dobrze, czy źle?

  • Złe to siedzi w głowach nieudaczników. Pewnie mają nieleczone haluksy, żylaki, grzybicę stóp i za małe kąpielówki. Po co im plaża?

 2. Dlatego nikt nie chce pisac ani czytac tego co piszecie. Sami piszecie do siebie. Idiotyzm. Pomysl juz byl i po co to przeciez jest basen. Rozumiecie? Nie odpisujcie. Wiadomo co napiszecie.

  • Ale Ty chyba czytasz? Nie wiem, co na to redakcja portalu, ale ja Cię lubię. Za to, że czytasz i za szacunek do alfabetu.

 3. Nowa moda w tygodniku. Sami piszą sobie komentarze a plaża poplynie wraz z pierwszym wylewem Sanu. Kasa w błoto i to dosłownie. Widocznie w Sanoku jest jak w raju i jedyne czego brakuje to durnej plaży. Porodówka juz jest, tor zadaszony. Słaba propaganda ekipy jednej kadencji.

  • Gnomku. Nowa moda z naciskiem na „w Tygoniku”. Wszyscy w Sanoku wiedzą, że esanok opłaca komentujących.

 4. Czy to nie jest teren zalewowy? Aktualnie mamy susze Co prawda aaale Białogórska często pływa więc plaże znajdziemy w Mrzyglodzie i zostanie dziura. Oczywiście logiczne że rok w rok trzeba będzie to poprawiać sprzątać i odnawiać bo po to jest robione ale czy napewno będzie? Czy za rok lub 2 nie odpuszcza sobie zostawiając syf? Ileż tam będzie petów szkła i kapsli obym się myliła bo pomysł zacny

 5. Ja tu przycupnę. Puszyste Misie, zbrojne ramię ośmiorniczki i inni takie czułości sobie przekazują! Broniu z esanoka się urwał i mąci. Fajnie tu. Tak rodzinnie!

  • Po co nowy most? Żeby ludzie pluli z niego do rzeki? Jak czytam niektóre komentarze, to dochodzę do wniosku, że w Sanoku najlepiej, żeby nic nie było. Bo jakby było, to woda za rok to zabierze i poniesie do morza.

   • Leśne dziadki rządziły w Sanoku przez 20 lat. Niektórych odspawało od stołków. Sami nic nie zrobili, dlatego teraz bombardują fajne pomysły. Żal d..pę ściska (po odspawaniu).

  • Radny powiatowy, jeśli ubiegał się o kolejną kadencję, to mógł przypuszczalnie porodówkę ZAGLADZIC

 6. Jak tu błyskotliwie i kulturalnie. Zostaje. A gdyby jeszcze tak ktoś mógłby mi powiedzieć (nawiązując do szczękania radnego Miklicza na Facebooku), ile powiat wydał i wydaje kasy na esanok?
  Miasto zakręciło korek.
  Powiat nie.
  Ot i wojna z Matuszewskim zupełnie jasna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj