Nad Sanem powstaje piaszczysta plaża

Miasta, które są posadowione wzdłuż brzegów rzek, dbają o tereny nadrzeczne, ponieważ bliskość rzeki wpływa na atrakcyjność okolicy i rozwój infrastruktury turystycznej. Dziś ruszyły prace przy przygotowaniu terenu pod miejską plażę przy ul. Białogórskiej.

Nad Sanem powstaje piaszczysta plaża– Plażę miejską organizujemy wspólnie z firmą Transprzęt. Wcześniej prowadziliśmy rozmowy z Wodami Polskimi, aby uzyskać akceptację i niezbędne zezwolenia. Sanoczanie kochają rzekę, o czym wielokrotnie się przekonałem podczas spotkań z mieszkańcami. Piaszczysta plaża będzie miejscem wypoczynku rodzinnego, przyjaznym, służącym rekreacji. Rzeki to bogactwa naturalne miast, które trzeba wykorzystać – mówi burmistrz Tomasz Matuszewski.

Po zakończeniu budowy ścieżki rowerowej wzdłuż brzegu Sanu, z elementami małej architektury, takiej jak zabezpieczone paleniska, ławki, kosze na śmieci, plaża przy Białogórskiej jest kolejnym etapem zagospodarowywania brzegów rzeki. Jej powstanie to efekt współpracy miasta z prywatną firmą, która sfinansuje prowadzone prace.

Po „wykorytowaniu” terenu pod przyszłą plażę (ok. 8 arów) zostanie tam nawieziony piasek (warstwa ok. 30 cm). Przewidziane są dodatkowo pewne egzotyczne atrakcje, ale o nich napiszemy w piątkowym wydaniu gazety…

Do zobaczenia w punktach sprzedaży prasy.