Uczniowie wracają do szkół

Uczniowie wracają do szkół

Uczniowie wracają do szkółOd poniedziałku 120 dzieci objętych nauczaniem wczesnoszkolnym wróci do szkół, gdzie będą organizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktyki. W urzędzie miasta obyło się kilka spotkań z dyrektorami. Miejskie placówki są przygotowane na przyjęcie podopiecznych.

– W ostatnich dniach rozmawialiśmy z dyrektorami, nauczycielami i rodzicami o ewentualnym powrocie najmłodszych uczniów szkół podstawowych do placówek. Pojawiło się w tych dyskusjach wiele pytań i wątpliwości. Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego pobytu uczniów w szkołach w określonym reżimie sanitarnym. Dyrektorzy musieli w ostatnim czasie dostosować tryb pracy do nowych wymogów, opracować procedury oraz przeanalizować sytuację w klasach wśród dzieci i opiekunów. Weźmy pod uwagę, że jest to pierwszy z etapów otwierania szkół – mówi zastępca burmistrza ds. społecznych i oświaty Grzegorz Kornecki.

Zaraz po ogłoszeniu przez rząd decyzji o stopniowym otwarciu szkół rodzice wykazywali duże zainteresowanie, jednak z czasem wycofywali się z początkowych decyzji, słysząc o obostrzeniach, które podobnie jak w przypadku otwarcia przedszkoli i żłobków narzuciły służby sanitarne i ministerstwo na organ prowadzący, szkoły, wychowawców i rodziców.

Od 25 maja w szkołach rozpoczną się konsultacje dla ósmoklasistów, następnie dla wszystkich uczniów. W międzyczasie w zupełnie nowych warunkach zostanie przeprowadzony egzamin ósmoklasisty.

Do wszystkich sanockich szkół 25 maja wróci łącznie 120 uczniów, którzy zostaną objęci opieką wychowawczą z elementami dydaktyki w grupach maksymalnie dwunastoosobowych. Uruchomione zostaną również świetlice w godzinach od 6.30 do 16.00 (w niektórych szkołach do 16.30).

 

Przez cały czas prowadzone jest zdalne nauczanie. Szczegółowych informacji na temat funkcjonowania szkół oraz o zasadach uczęszczania dziecka do placówki udzielają rodzicom na bieżąco dyrektorzy i wychowawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj