Sanoczanie wybrali ulubionych sportowców

 

Zakończył się XV plebiscyt sportowy Złota Dziesiątka 2019, organizowany przez Tygodnik Sanocki. Termin tegorocznej edycji ze względu na panujący stan epidemii został przedłużony. We współzawodnictwie udział wzięło 36 zawodników wytypowanych przez kluby sportowe.

Od stycznia sanoczanie wybierali najpopularniejszego sportowca, wypełniając kupon konkursowy i wysyłając go do redakcji Tygodnika. W obecnej edycji głosowało dwukrotnie więcej mieszkańców niż przed rokiem, a do redakcji wpłynęło 1376 kuponów. Głosowanie zdominowali siatkarze AZS TSV – wygrał Przemysław Chudziak zdobywając 5918 pkt. przed Damianem Bodziakiem (5678 pkt.). Miejsce trzecie zajął Marek Nowosielski, biegacz-weteran z Wiki z 4742 pkt. Natomiast najlepszy w dwóch poprzednich edycjach panczenista Piotr Michalski z Górnika uplasował się tuż za podium, zdobywając 4651 pkt. W związku z pandemią w tym roku nie została zorganizowana plebiscytowa impreza. Zwycięzcy z rąk burmistrza Tomasza Matuszewskiego i redaktora sportowego Tygodnika Sanockiego Bartosza Błażewicza otrzymali nagrody i dyplomy. Dodatkowo cała „Dziesiątka” otrzymała karnety do wykorzystania w obiektach MOSiR-u. Przemysław Chudziak otrzymał 500 zł, Damian Bodziak 300 zł, a Marek Nowosielski 200 zł. Po rozdaniu nagród okolicznościowe spotkanie odbyło się w siedzibie Fundacji Rozwoju Sportu na „Wierchach”.

Burmistrz Miasta Sanoka pogratulował sportowcom, podziękował też redakcji Tygodnika Sanockiego za zorganizowanie plebiscytu:
– Cieszę się, że w tak wyjątkowych okolicznościach spotykamy się po raz pierwszy w miejscu, gdzie już w niedalekiej przyszłości swoją siedzibę będzie miała Sanocka Fundacja Sportu – instytucja, którą tworzymy z myślą o Was – sportowcach. Fundacja Rozwoju Sportu została zaaprobowana przez ministerstwo sportu i ma na celu wspieranie działalności sporowców i klubów. Wierzymy, że dzięki jej funkcjonowaniu łatwiej uda nam się pozyskiwać środki finansowe. Mam świadomość, że nie wszystkie Wasze potrzeby są zaspokajane. W Sanoku działa kilkadziesiąt klubów, my z naszych środków jesteśmy w stanie pomóc tyko części z nich. Nie jest to komfortowa sytuacja dla nikogo. Każda dyscyplina sportowa wymaga nakładów finansowych. Bez wsparcia z zewnątrz nie udźwigniemy tego ciężaru – my jako samorząd, kluby sportowe, ani Wy – sportowcy. Zdaję sobie sprawę z tego, ile wysiłku i trudu kosztują Was niemałe przecież osiągnięcia. Za ten trud i poświęcenie składam dziś serdeczne podziękowania i życzę dalszych sukcesów. Ze swej strony mogę zapewnić, że w miarę możliwości postaramy się wspierać Was w sportowej aktywności.

Spotkanie było też okazją do porozmawiania o sytuacji sanockiego sportu i wymiany pomysłów na jego rozwój.  Na koniec głos zabrał też Tomasz Lasyk, dyrektor MOSiR, który zaprosił do korzystania z obiektów sportowych. Zapewnił też, że w najbliższym możliwym terminie, zgodnie z rozporządzeniami i wytycznymi sanitarnymi otwarte zostaną basen i siłownie.

Szczegółowe wyniki plebiscytu prezentują się następująco:

ZŁOTA DZIESIĄTKA 2019

 1. PRZEMYSŁAW CHUDZIAK (siatkówka, TSV) – 5918
 2. DAMIAN BODZIAK (siatkówka, TSV) – 5678
 3. MAREK NOWOSIELSKI (lekkoatletyka, Wiki) – 4742
 4. Piotr Michalski (łyżwiarstwo szybkie, Górnik) – 4651
 5. Kamil Rościński (kickboxing, Samuraj Trans-San) – 4467
 6. Bianka Bluj (wrotkarstwo, Sprint) – 4076
 7. Martyna Posadzka (gimnastyka, Spartanie) – 3985
 8. Marek Strzyżowski (hokej, Ciarko Niedźwiadki) – 3768
 9. Bogusław Rąpała (hokej, Ciarko Niedźwiadki) – 3675
 10. Michał Pawłowski (short-track, UKS MOSiR) – 2752

MIEJSCA W DRUGIEJ DZIESIĄTCE:

 1. Piotr Nałęcki (łyżwiarstwo szybkie, Górnik) – 2694
 2. Konstancja Iwańczyk (gimnastyka, Spartanie) – 2438
 3. Miłosz Baran (kickboxing, Samuraj Trans-San) – 2422
 4. Maciej Czopor (szachy, Polonia) – 2361
 5. Konrad Filipek (hokej, Ciarko Niedźwiadki) – 2159
 6. Adam Tutak (kickboxing, Samuraj Trans-San) – 1970
 7. Tadeusz Rek (kajakarstwo, MOSiR) – 1766
 8. Mariusz Haduch (tenis stołowy, SKT) – 1722
 9. Piotr Bałda (wędkarstwo, Koło nr 1) – 1701
 10. Michał Tarapacki (tenis ziemny, SKT) – 1685