BWA Galeria Sanocka zaprasza: Bartłomiej Smyka DRZEWA

BWA Galeria Sanocka zaprasza: Bartłomiej Smyka DRZEWA

 
wystawa czynna od 28.05 do 03.07.2020
wtorek-piątek: 10-17
sobota: 10-14
wstęp wolny

Współczucie dla much?
Tak daleko się jeszcze nie posunęliśmy, a nawet gdyby, to i tak jeszcze długa droga przed nami do nawiązania kontaktu emocjonalnego z lasem. Nie jesteśmy bowiem w stanie sforsować przeszkody, która leży w naszych umysłach, a która dzieli nasze podejście do much i do drzew. Wielkie rośliny nie mają mózgu, mogą się jedynie bardzo powoli poruszać, są zainteresowane zupełnie innymi rzeczami niż my i przeżywają swój zwykły dzień w ekstremalnie zwolnionym tempie.
Nie dziwi więc, że choć każde dziecko w szkole wie, że drzewa to organizmy żywe, to powszechnie traktuje się je jak rzeczy.

Peter Wohlleben – Sekretne życie drzew


Bartłomiej Smyka

Urodzony w Jaśle, mieszka i tworzy w Tarnowcu. Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego, dyplom w pracowni grafiki u profesora Stanisława Góreckiego, specjalizacja linoryt. Brał udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w Sanoku, Jarosławiu, Tomaszowie Lubelskim, Rzeszowie, Dębicy, Jaśle.

Twórczość Bartłomieja Smyki to próba przekazania emocji i fascynacji, światła i własnej wrażliwości; to z jednej strony realistyczne, spojrzenie i afirmacja natury, z drugiej impresyjne , przeplatanie tych dwóch elementów. W pracach dostrzec można nie tylko zachwyt nad krajobrazem, ale także głęboką refleksję na temat porządku i harmonii, miłość i szacunek dla piękna natury, poszukiwanie wewnętrznego spokoju i swojego miejsca w otaczającej rzeczywistości. Obierając za temat drzewa artysta, zaprasza nas do świata pełnego tajemnic i poszukiwań malarskich. Odkrywa przed nami indywidualne spojrzenie na naturę i formę plastyczną, dając odbiorcy rozległą możliwość własnej interpretacji tematu.
Główną inspiracją autora jest trwające od lat zamiłowanie do leśnych wędrówek, w trakcie których obserwuje tajemnicze życie świata drzew.
Jadwiga Steliga

ZAPRASZAMY!!
BWA Galeria Sanocka zaprasza: Bartłomiej Smyka DRZEWA
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj