Radni przyznali nagrody Miasta Sanoka w dziedzinie „Kultura i sztuka”

Podczas XXVIII sesji radni głosowali nad projektem uchwały, opracowanym przez członków Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, w sprawie przyznania Nagród Rady Miasta Sanoka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie „Kultura i sztuka” za rok 2019.

Sanocki Dom Kultury - z przytupem w nowy rokRadni uznali, że w kategorii upowszechniania kultury w roku 2019 bezkonkurencyjny był dyrektor Sanockiego Domu Kultury Waldemar Szybiak. W kategorii twórczość artystyczna Nagrodę Rady Miasta Sanoka otrzymał Adam Gromek.

Warto sobie przypomnieć wywiad z Adamem Gromkiem z grudnia 2015 r. – str. 10 KLIK

8 KOMENTARZE

  1. Nagrodą dla pana Sz. jest też to, że wciąż jest dyrektorem. Kultura, jaka upowszechnia,
    jest pospolita i dostępna np. w Krośnie. Te same filmy tyle że wygodniej się w Krośnie ogląda.

  2. Adam Gromek, skromy człowiek, który po cichu robi swoje i robi to świetnie. Jego scenografie dodają drugie tyle wrażeń artystycznych do każdego koncertu. To bardzo dobra decyzja, że otrzymał nagrodę Burmistrza. Gratuluję!

  3. Pan Szybiak może upowszechniać kulturę dzięki takim osobom, jak pan Gromek. Szkoda, że w SDK nie ma miejsca dla zespołu pana Harny. Pan Szybiak upowszechnia w Sanoku to, co robią niesanoczanie. Jasielski dom kultury na przykład promuje twórczość i talenty rodzime, o których potem głośno w kraju. Co bardziej przynależy do działalności domów kultury, to sobie powinni radni ustalić, przyznając dotację w budżecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj