Z wizytą w Miedzybrodziu. Cerkiew na skale
Międzybrodzie

Papieskie urodziny w międzybrodzkim plenerze

Maleńkie Międzybrodzie zaprasza na doroczny odpust Świętej Trójcy.  W tym roku uroczystość ta wzbogacona jest o inne ważne wydarzenia związane z tym szczególnym miejscem. Wymieńmy je razem, aby zobaczyć pełnię  „Międzybrodzkiej Wiosny”  AD 2020:

                                                                               

 Odpust Świętej Trójcy

510 lat Dobrej Nowiny w Międzybrodziu
120 lecie powstania cerkiewki
100-tne urodziny św. Jana Pawła II i 10-lecie Międzybrodzkiej Ekumenii

         

Przygotowywany od blisko roku pomnik zwany Ławeczką z JPII usytuowany został w bliskości cerkiewki na wiodącym tędy szlaku turystycznym. Miejsce to jest wyjątkowo piękne o każdej porze roku, zatopione w zieleni pobliskiego lasu i krzewów porastających skalisty brzeg Sanu. Po jego drugiej stronie historyczna góra Horodyszcze zwana przez miejscowych Fajką. Tu odnajdziemy udokumentowane ślady chrześcijaństwa z okresu średniowiecza. Ławeczka JPII zapraszać będzie nie tylko do refleksji historycznej, ale również do medytacji piękna przyrody i szacunku dla wszelkiego stworzenia. Można będzie tu w ciszy odpocząć od hałasów codzienności i nabrać sił duchowych. Nieopodal rośnie „Dąb Jedności” uczniów Chrystusa chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu. Od 10 lat zaprzyjaźnieni kapłani podejmują trudne, ale jakże piękne dzieło budowania dróg jedności. Patronuje mu św. Jan Paweł II, którego blisko 27-letni pontyfikat okazał się wyjątkowo bogaty  w inicjatywy i spotkania ekumeniczne.

 Uroczyste poświęcenie, zostało zaplanowane w święto patronalne międzybrodzkiej cerkiewki 7 czerwca br. w Niedzielę Świętej Trójcy. Będzie to wyjątkowa okazja do radosnego spotkania i wdzięcznej modlitwy. Dla nikogo  nie zabraknie miejsca przy rozpalonym ognisku; tu każdy będzie mógł upiec kiełbaskę na leszczynowym kiju. Dodatkowy bezpieczny parking dla samochodów przygotowany będzie także po północnej stronie cerkiewki. Gościnne międzybrodzkie gospodynie – jak zawsze – przygotują smaczne rarytasy. Muzyka i śpiewy rozpalą nasze serca i dusze oraz zaproszą do radosnych pląsów i tańca na zielonym trawniku. Dla najmłodszych będzie miejsce na bezpieczną zabawę i różne konkursy. Dzieci i młodzież będą mogły zaprezentować swoje talenty muzyczno-wokalne. Pan Marek Dziok zadba, by jego muzyczne kompozycje i aranżacje wypełniły dolinę Sanu od Sanoka do Mrzygłodu. Dla starszych będzie to jakże upragniona chwila wytchnienia od kwarantanny i postwirusowej codzienności; czas na miłą rozmowę i budowanie wspólnoty ponad wszelkimi podziałami, zwłaszcza politycznymi, wyznaniowymi  i narodowościowymi. Każdy, choćby przez chwilkę będzie mógł posiedzieć na Ławeczce JPII, zrobić pamiątkowe selfi i  szepnąć Kochanemu Jubilatowi na ucho o swoich osobistych radościach i troskach. Zarezerwujcie niedzielne czerwcowe popołudnie    i całą rodziną przybywajcie do Międzybrodzia. Mamy nadzieję, że piękna pogoda będzie Bożą pieczęcią nad całym wydarzeniem. Do bagażnika można zabrać składane krzesełka lub koc, aby zwiększyć ilość miejsc siedzących. Serdecznie zapraszamy.

 
Program uroczystości w Międzybrodziu
w Niedzielę Trójcy Świętej 7 czerwca 2020
   9:30 Msza odpustowa Świętej Trójcy w Międzybrodziu
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
 „Św. Mikołaj – patron jedności”   prelekcja
Ekumeniczne poświęcenie obrazu
 „Powitanie relikwii św. Mikołaja  w Bari”
 Modlitwa „Ojcze nasz” o pokój i pojednanie narodów
Przejście na skwer
Ekumeniczne poświęcenie figury św. Jana Pawła II
Śpiew „Barki” i innych pieśni religijnych
Rozpalenie ogniska (Pani Sołtys + Goście)
Rozmowy –  śpiewy – poczęstunek

 

(pr)

       

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj