Pożar sortowni węgla drzewnego

Pożar sortowni węgla drzewnego

Wczoraj 31 maja doszło do pożaru na hali produkcyjnej – przedsiębiorstwa produkcji węgla drzewnego w Uhercach Mineralnych.

Akcja gaśnicza trwała ok. 8 godzin. W działaniach ratowniczych udział brały: JRG PSP Lesko- dwa zastępy, JRG PSP Łańcut oraz OSP: Uherce Mineralne, Olszanica, Stefkowa, Bezmiechowa, Myczkowce, Średnia Wieś.

O godzinie 15.30 strażacy otrzymali sygnał o pożarze na hali produkcyjnej w Uhercach Mineralnych.

W akcji brało udział 14 pojazdów (35 osób), w tym z sąsiednich powiatów: bieszczadzkiego, sanockiego oraz łańcuckiego. Zastęp z Łańcuta dostarczył specjalistycznym pojazdem aparaty powietrzne. 

Przyczyna powstania pożaru nie została określona. Po przybyciu jednostek podjęto działania gaśnicze. Czterech ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych prowadziło działania wewnątrz hali. Najpierw poprowadzono 6 prądów wody z zewnątrz, w tym jeden do obrony sąsiedniego budynku, następnie przez otwór w dachu do wnętrza hali. Nie było osób poszkodowanych. Szacunkowe straty wynoszą 2,5 mil. złotych. Dzięki działaniom strażaków udało się uratować przed stratą dodatkowego miliona złotych. 

materiał nadesłany przez Mariusza Włodykę –   I jednostka OSP KSRG Średnia Wieś

2 KOMENTARZE

    • Materiały nadesłane przez Mariusza Włodykę z jednostki OSP KSRG Średnia Wieś. W treść materiałów nadesłanych nie ingerujemy. Często identyczny materiał może się pojawić na wielu portalach. Osoby, instytucje, stowarzyszenia często stosują takie praktyki. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj