Remont kuchni „od kuchni” – w trosce o przedszkolaki

Remont kuchni „od kuchni” – w trosce o przedszkolaki

W Publicznym Przedszkolu Samorządowym nr 3 przy ul. Kochanowskiego 2 trwają prace budowlane. Placówka, mieszcząca się w budynku, w którym funkcjonowało Gimnazjum nr 1, jest systematycznie dostosowywana na potrzeby i dla wygody przedszkolaków.

Podglądaliśmy wykonawcę, który realizuje przebudowę zaplecza kuchennego Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 3. Przedsiębiorstwo Budowlane „MANSARDA” wykonuje zadanie o wartości ponad 650 tysięcy złotych.

W ramach zadania wykonywane są m.in. instalacje sanitarne, instalacje wody zimnej, montaż armatury sanitarnej, instalacje elektryczne, wentylacja. Przebudowywane jest zaplecze kuchenne w taki sposób, aby było wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Bezpieczeństwu ma służyć wydzielona i zaopatrzona w specjalną wentylację klatka schodowa. Montowane będą lampy, gniazda i niezbędny osprzęt elektryczny.

Ostatnim etapem będą roboty budowlane głównie wykończeniowe, wykonanie posadzek wraz z izolacjami, wykonanie obudowy pomieszczeń chłodni z płyt warstwowych, uzupełnienie ścianek, tynków wewnętrznych, wykonanie tynków na nowych ściankach działowych, montaż drzwi wewnętrznych, licowanie ścian i posadzek płytkami ceramicznymi układanymi na zaprawie klejowej, wykonanie gładzi gipsowych, wykonanie zabudowy niektórych kanałów wentylacyjnych oraz rur instalacyjnych, malowanie ścian, okładziny schodów żelbetowych z płytek ceramicznych, montaż balustrady schodowej, wzmocnienie konstrukcji stropu w miejscu budowy dźwigu towarowego przed wykonaniem wyburzenia jego części, wykonanie robót brukarskich związanych z budową schodów wejściowych z rampą dostawczą do zaplecza kuchennego, jak i utwardzeniem dojścia i dojazdu do nowej klatki schodowej i zaplecza kuchennego.

Te wszystkie drobiazgowe wyliczenia pokazują, co niosą ze sobą słowa „remont”, „przebudowa”, „przystosowanie”. Pisząc podobne noty, zazwyczaj ograniczamy się właśnie do tych kilku słów. Tym razem postanowiliśmy pokazać wszystko „od kuchni”. Dosłownie i w przenośni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj