Dwie osoby z powiatu sanockiego zakażone koronawirsuem

Dwie osoby z powiatu sanockiego zakażone koronawirsuem

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował dziś o kolejnych ośmiu przypadkach zakażenia na Podkarpaciu, w tym dwie osoby zakażone są mieszkańcami powiatu sanockiego. Mężczyzna i kobieta w sile wieku przebywają w izolacji. W powiecie sanockim sanepid potwierdził już 10 przypadków zakażenia, w tym 7 osób wyzdrowiało.

Pozostałe przypadki zakażenia dotyczą powiatów jarosławskiego – 4 osoby – młody mężczyzna młoda i starsza kobieta oraz dziecko, przeworskiego – mężczyzna w sile wieku. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 19 osób, 1864 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 75 osób. Na terenie województwa podkarpackiego, do tej pory badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 557 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 350 osób wyzdrowiało. Odnotowano 47 zgonów. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 33 939 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego. w tym: w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 24 508, dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 9431.

Najnowsze informacje z Sanepidu

„W dniu   21.06.2020  otrzymano  informację o dodatnim wyniku  u 2 osób,  z których jedna miała styczność z osobą o dodatnim wyniku Covid-19  powiązaną z ogniskiem Nadleśnictwo Bircza. 

Kwarantanną objęto 70 osób. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku” 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj