Sanockie baseny od momentu otwarcia cieszą się sporym zainteresowaniem

Basen nieczynny do odwołania!

Stan wody w Sanie utrzymuje się na wysokim poziomie – obecnie wysokość lustra to 455 cm (poziom alarmowy zaczyna się od 380). Obiektem, którego funkcjonowanie ze względu na położenie może być obecnie zagrożone, jest Centrum Rehabilitacji i Sportu.

Zapytaliśmy Tomasza Lasyka, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, jak ocenia aktualną sytuację i możliwość funkcjonowania basenów CRiS.
– Sytuacja jest groźna, ale w miarę stabilna. Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu sprzedaży biletów na basen, aby uniknąć powtórki wydarzeń z lipca ubiegłego roku. Sprzedaż wstrzymujemy do odwołania, w zależności od rozwoju sytuacji na Sanie. Teraz koncentrujemy się na prewencyjnym zabezpieczeniu obiektu. Mam nadzieję, że opady deszczu ustaną, a poziom wody nie będzie się podnosił i niebawem wszystko wróci do normy – mówi Tomasz Lasyk.
– Basen jest nieczynny, ale obiekty CRiS na obecną chwilę są bezpieczne – usłyszeliśmy zapewnienie.
Basen zamknięto dla bezpieczeństwa ludzi i obiektu. Zabezpieczana jest kanalizacja sanitarna i deszczowa, na wypadek gdyby San lub Potok Płowiecki wylał na teren obiektu. W obecnej chwili nie można uruchomić systemu uzdatniania wody. Są to działania niezbędne do zabezpieczenia basenu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj